Istnieje wiele niedrogich sposobów podróżowania, choć wielu nie wie jak.

Ważne jest, aby dowiedzieć się wszystkiego, co możesz o podróżowaniu, zanim zaplanujesz podróż. W tym artykule znajdziesz przydatne porady.Podróżowanie może być zabawą, ale zawsze pamiętaj, aby nauczyć się przynajmniej kilku słów w języku ojczystym. „Proszę” i „Dziękuję” są koniecznością, ale zwroty takie jak „Zgubiłem się” i „Gdzie jest dworzec?” okażą się nieocenione w przypadku, gdy faktycznie ich potrzebujesz. To o wiele łatwiejsze niż odgrywanie skomplikowanych czynności!Przed podróżą należy zastanowić się, jak się spakować. Podczas pakowania zawsze należy pomyśleć o pozostawieniu jednej torby, walizki lub innego bagażu częściowo pustego. Pozostawiając dodatkową przestrzeń, zawsze znajdzie się miejsce na więcej rzeczy, które można odebrać w podróży, np. pamiątki.W większości krajów za dobrą etykietę uważa się proszenie kogoś o pozwolenie podczas robienia zdjęcia. Wiele osób bardzo się obrazi, jeśli zrobisz im zdjęcie bez pytania, a to może nawet doprowadzić do przemocy. Lepiej po prostu najpierw uzyskać ich pozwolenie, niż ryzykować obrazę.Przed zarezerwowaniem wakacji zrób zakupy porównawcze. Sprawdź ceny lotów i hoteli na kilku stronach internetowych. Jeśli nie musisz wyjeżdżać ani wracać z podróży w konkretnym dniu, sprawdź cenę kilku dni w tym samym tygodniu. Jeden może być tańszy.Pamiętaj, aby natychmiast zgłosić zagubione bilety. Zgubione bilety mogą zostać zwrócone, ale może to potrwać nawet sześć miesięcy. Może to również wiązać się ze znaczną opłatą zastępczą. Planowanie wycieczki? Spójrz na te wskazówki!

Zgłoszenie zgubionego biletu tak szybko, jak to możliwe, nie przyspieszy sprawy, ale szybciej odzyskasz swoje pieniądze.Kiedy wybierasz się w podróż, która wymaga paszportu lub innego rodzaju dokumentów, upewnij się, że masz drugą kopię.

Udaj się do lokalnego punktu kserograficznego i zrób kopię wszystkich swoich dokumentów. To świetny sposób na zachowanie bezpieczeństwa, nawet jeśli zgubisz oryginalne dokumenty lub zostaną skradzione.Utrata wypożyczonego samochodu na dużych parkingach nie jest zabawna. Noś jedną z tych kulek z pianki fluorescencyjnej, które pasują do czubka anteny, a może nawet kolorową wstążkę do przywiązania do lusterka wstecznego. Nie zajmują one miejsca w bagażu i mogą z pewnością znacznie ułatwić zlokalizowanie tego samochodu, gdy w tym samym rzędzie, w którym zaparkowałeś, jest dokładnie 37 innych, które wyglądają tak samo!Pamiętaj, aby podczas podróży pić dużo wody, zwłaszcza podczas podróży samolotem. Podczas ruchliwych, gorączkowych dni w podróży wiele osób zaniedbuje odpowiednie nawodnienie, co prowadzi do mdłości, potęgowanych stresem podczas podróży. Zawsze miej pod ręką butelkę wody.Zawsze powinieneś być na bieżąco z wydarzeniami, które mają miejsce w twoich celach podróży. Jeśli w zamierzonym miejscu podróży mają miejsce ekstremalne okoliczności, niebezpieczne zdarzenia lub klęski żywiołowe, należy mieć wcześniejszą wiedzę. To pozwoli ci podjąć świadomą decyzję, czy powinieneś podróżować, czy nie.Kiedy próbujesz spakować lekkie na wycieczkę, weź płaszcz przeciwdeszczowy z miękką podszewką. Nie da się przewidzieć pogody. Dzięki swojej wielofunkcyjności płaszcz przeciwdeszczowy może być wiatrówką w chłodne dni, a nawet szlafrokiem po prysznicu w pokoju hotelowym.Teraz masz już dobre pojęcie o podróżowaniu i nadszedł czas, aby zacząć myśleć o miejscach docelowych. Pamiętaj, że istnieje wiele informacji o podróżach. Miej oczy otwarte i dowiedz się więcej, aby zmaksymalizować przyjemność z podróży.