Wiele firm, które prowadzą swoje strony internetowe, na których znajduje się oferta, wybierają hosting współdzielony, którego zaletą jest niska cena.

W przypadku jeżeli nasz ruch nie jest zbyt duży, wówczas z pewnością serwery tego typu mogą sobie doskonale poradzić. Oczywiście poszczególne oferty firm hostingowych będą się od siebie różniły, warto zwrócić uwagę nie tylko na koszty, ale także na limitowanie pewnych usług. Dzięki temu dobierzemy hosting, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Jeżeli wiemy na jakim skrypcie chcemy postawić stronę, wówczas z pewnością dużo łatwiej będzie nam dobrać odpowiedni hosting.

Hosting dobrany do potrzeb

Szybki serwer o świetnych parametrach

Dobry hosting powinien posiadać nielimitowany transfer, możemy dobrać wówczas plan, który będzie przewidywał określoną ilość baz danych, obsługę pewnej ilości domen. Warto zwrócić uwagę na kopie zapasowe, im częściej są one wykonywane tym lepiej, wówczas możemy łatwo odtworzyć stronę internetową w razie problemów. Niekiedy możemy uszkodzić strony podczas tworzenia, przykładowo w przypadku WordPress nie zawsze wszystkie wtyczki pasują do odpowiedniej wersji skryptu, czy też innych elementów strony internetowej. Jeżeli nie uda nam się cofnąć zmiany, wówczas skorzystanie z kopii zapasowej jest bardzo wygodne.

Warto zwrócić uwagę także na koszty rejestracji domen i hostingu, możemy wówczas kupić od razu domenę, certyfikat SSL. Często podstawowe certyfikaty SSL oferowane są darmowo, dzięki temu możemy odpowiednio zabezpieczyć naszą stronę internetową. Oczywiście należy zwrócić uwagę na system obsługi panelu administracyjnego, w którym będziemy tworzyli konta e-mail czy też subdomeny, zarządzali wszystkimi naszymi usługami. Jeżeli zauważymy, iż nasza strona przyciąga dużą ilość użytkowników, będziemy chcieli zmienić ustawienia hostingu, wówczas firmy umożliwią nam przejście na inny plan zakupowy, wykorzystanie większych zasobów serwera.

Jeżeli poszukujemy niezawodnego hostingu współdzielonego, warto zajrzeć na stronę hostido.pl – Ultraszybki Hosting na dyskach NVMe z pewnością pozwoli na ograniczenie czasu dostępu do serwera. Serwery zlokalizowane są w Polsce, co w połączeniu z szybkimi dyskami umożliwi użytkownikom szybki dostęp za pomocą przeglądarki, strony będą ładowały się natychmiastowo. Jest to hosting, który pozwala na wykorzystanie dowolnej ilości transferu, baz danych SQL, czy też założenia nielimitowanej ilości kont e-mail.