Obecnie stosowane alarmy i systemy zabezpieczeń domów i mieszkań ulegają ciągłej poprawie i po każdej wprowadzonej innowacji stają się coraz bardziej skuteczne – za każdym razem niestety na krótko.

Każda innowacja i nowe zabezpieczenie jest bowiem bardzo szybko rozpracowywane przez wszelkiej maści przestępców, działających zarówno pojedynczo jak i w grupach zorganizowanych. Istnieje wiele porad dotyczących zabezpieczania przechowywanych drogocennych przedmiotów począwszy od przechowywania ich w najbardziej niepozornych miejscach po zakup własnych sejfów i szaf pancernych. Niestety osoby zajmujące się kradzieżą również znają te sposoby i są często w stanie na pierwszy rzut oka określić gdzie w naszym domu lub mieszkaniu mogą znajdować się najbardziej cenne przedmioty. Nierzadko są w stanie niemal bezbłędnie określić, które posiadłości według nich należy okraść. Znajdują zarówno najróżniejsze sposoby jak i odpowiadający im przedział czasowy, kiedy nie będzie na miejscu domowników lub zabezpieczenia nie zostaną włączone (na przykład krótkie, ale regularne wyjazdy w ciągu dnia, kiedy nasza czujność może pozostać uśpiona).

Wynajęcie skrytki bankowej niezawodnym sposobem na zabezpieczenie kosztowności.

Czy zatem warto wynająć skrytkę bankową i jak to zrobić?

Sejf w banku jest niedrogim acz bardzo skutecznym zabezpieczeniem kosztowni i drogich przedmiotów. W tym miejscu możemy umieścić cenną biżuterię, przedmioty kolekcjonerskie i oczywiście papiery wartościowe oraz dokumenty. W skrytce można przechowywać też pieniądze w gotówce. Zabezpieczenia takich miejsc znacząco przewyższają zabezpieczenia antywłamaniowe nawet najlepiej wyposażonych domów. Aktualne certyfikaty systemów zabezpieczeń zapewniają najwyższą ochronę, a standardowe ubezpieczenie bankowe niemal całkowicie eliminuje ryzyko straty podczas tak mało prawdopodobnego włamania do skarbca banku.

Na stronie skrytka bankowa opisano pełen regulamin sejfów i opisano w jaki sposób, na ile czasu i z jaką dostępnością można je wynająć.