PlayStation Store to cyfrowy sklep z mediami dostępny dla użytkowników konsol do gier Sony PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation 5, PlayStation Vita za pośrednictwem PlayStation Network.

Sklep oferuje szereg treści do pobrania zarówno do kupienia, jak i dostępnych bezpłatnie. Dostępna zawartość obejmuje pełne gry, zawartość dodatkową, grywalne wersje demonstracyjne, motywy i zwiastuny gier oraz filmów. Sklep jest dostępny za pośrednictwem menu na konsoli PlayStation 4, usługa jest również dostępna online. Aby uzyskać dostęp do PlayStation Store, na konsoli musi być zainstalowane najnowsze oprogramowanie układowe, a także musimy posiadać konto główne.

Dziennik wszystkich wcześniej zakupionych elementów, znany jako Lista pobierania, rejestruje pełną aktywność pobierania każdego konta PlayStation Store. Użytkownik może użyć listy pobierania swojego konta głównego, aby pobrać bezpłatną zawartość lub zakupić zawartość na innej konsoli, jednak jedno konto może być używane tylko na maksymalnie dwóch konsolach. Każde konto główne jest powiązane z wirtualnym portfelem online, do którego można dodawać środki. Ten portfel jest następnie obciążany przy zakupie w sklepie. Pieniądze można dodawać do portfela za pomocą różnych systemów płatności. Wszystkie zakupy w PlayStation Store są dokonywane w lokalnej walucie użytkownika za pomocą systemu portfela, w którym środki są dodawane do portfela, a następnie są pobierane z portfela konta, gdy użytkownik dokonuje zakupu.
Można dodawać środki do swojego portfela na wiele sposobów, z których najpowszechniejszym jest karta kredytowa lub debetowa.

Co to jest PlayStation Store i czy warto kupować gry w taki sposób?

Kupowanie gier w PlayStation Store jest bardziej opłacalne niż w fizycznym sklepie

Gracze, choć są samodzielni, mogą potrzebować porady, jak kupować gry dla siebie. Jednym z głównych dylematów, przed którymi stają gracze, jest to, czy dokonać cyfrowego zakupu, pobierając ze sklepu PlayStation, czy też kupić fizyczne płyty CD z grami. Od czasu, gdy internet stał się głównym nurtem, a konsole do gier były podłączone do sieci bezprzewodowych, gracze mają luksus i wygodę kupowania gier bezpośrednio na swoje konsole PlayStation. Jedną z rzeczy, których gry cyfrowe po prostu nie mogą oferować, jest możliwość ich odsprzedaży. Jeśli jesteś osobą, która kończy grę i nigdy do niej nie wraca, warto ją sprzedać, aby zmniejszyć koszt następnego zakupu. Jednak gry fizyczne trzeba gdzieś przechowywać, a jeśli masz ich dużo, potrafią zająć sporo miejsca, czego nie robią gry kupowane w PlayStation Store, a ponieważ masz je na dysku w konsoli PlayStation, więc możesz mieć naprawdę pokaźną bibliotekę gier bez konieczności zajmowania miejsca w pokoju. Możesz mieć dużą bibliotekę gier i nikt ich nawet nie zobaczy, a jeśli zabraknie ci miejsca, możesz podłączyć dysk twardy i przechowywać jak najwięcej gier w wygodny sposób. Obecnie gracze mogą pobrać grę z PlayStation Store, lub kupić płytę CD z grą w trybie offline.

Pobieranie gier z PlayStation Store umożliwia także grę w dniu jej premiery. W rzeczywistości czasami możesz wstępnie zainstalować grę, a gdy tylko zostanie uruchomiona, możesz zacząć grać w nową grę, pozostając o krok przed tymi, którzy kupują gry fizyczne w sklepach. Jeśli pobierasz swoje gry, możesz zdobyć kilka ciekawych ofert i rabatów, ponadto większość gier w PlayStation Store jest nieco tańsza niż w wersji fizycznej, możesz również zakupić różne dodatki i rozszerzenia w naprawdę niskich cenach. Ostatecznie wybór pomiędzy zakupem płyty CD lub pobraniem gry z PlayStation Store jest całkowicie kwestią preferencji i potrzeb gracza. Jeśli szybko nudzisz się grami i wolisz je po jakimś czasie sprzedać, lepiej jest kupować płyty, natomiast jeśli wolisz szeroką gamę różnorodnych gier w różnym przedziale cenowym, odwiedź PlayStation Store i zobacz, co sklep ma aktualnie do zaoferowania w promocji.

Opłacalne gry, rozszerzenia i dodatki oferuje graczom playstation store. Warto zatem poświęcić chwilę na przejrzenie oferty sklepu, ponieważ możemy również liczyć na przedpremierowe wersje demonstracyjne gier do wypróbowania przed decyzją o jej zakupieniu.