Kiedy chcemy zmienić aranżacje w naszych pomieszczeń, powinniśmy pamiętać iż warto zmienić różne detale w każdym z pomieszczeń.

Oczywiście goście wchodząc do naszego domu najpierw widzą przedpokój, zdejmują kurtki czy też buty, jednak wiele osób nie docenia aranżacji przedpokoju, wykorzystania przestrzeni, dobrania odpowiedniej wielkości mebli. Często zdarza się, iż nasze przedpokoje są wąskie, dlatego też musimy optymalnie dobierać wszystkie elementy, które się w nim znajdą.

Jak urządzić funkcjonalny przedpokój?

Jak wybrać dodatki i kolory do naszego przedpokoju?

Wieszak czy szafka na buty to oczywiste elementy każdego przedpokoju, będziemy musieli zawiesić kurtki, a buty ustawić na stojakach czy też schować do szafki. Oczywiście musimy zwrócić uwagę na wielkość naszego przedpokoju, często w mieszkaniach w bloku przedpokój jest bardzo małej wielkości, dlatego też kiedy znajduje się w nim kilka osób, jest tam na pewno nieco ciasno. Dlatego też kiedy wybieramy elementy wystroju i meble powinniśmy pamiętać o jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni, wybraniu szafki na buty, która będzie funkcjonalna, będzie mogła pomieścić dużą ilość butów.

W przypadku wieszaka powinniśmy umiejscowić go w ten sposób, aby nie przeszkadzał, dlatego nie może znajdować się przy otwieranych drzwiach, które mogłyby o niego zaczepiać. Oczywiście powinien znajdować się na odpowiedniej w wysokości, zwłaszcza jeżeli mamy dzieci, wówczas powinniśmy zwrócić uwagę na jego wysokość, tak aby każdy mógł z niego bez problemu skorzystać. Bardzo często w przedpokoju także znajdziemy lustro, kiedy wychodzimy z domu będziemy chcieli sprawdzić jak wyglądamy, przejrzeć się, dlatego też duże lustro, w którym możemy zobaczyć całą naszą sylwetkę, będzie bardzo dobrym pomysłem.

Jeżeli poszukujemy pomysłów, w jaki sposób wybrać kolory do naszego przedpokoju, warto wejść na stronę https://zona-design.pl/blog/post/26_kolory-do-przedpokoju-jak-wybrac-kolor-farb?page_type=post, możemy znaleźć tam wiele interesujących pomysłów. Warto zwrócić uwagę, iż przedpokoje są często dosyć ciemne, będziemy w nich korzystali ze światła sztucznego. Powinniśmy zatem zastanowić się, jaki kolor będzie najlepiej pasował w tym przypadku, powinniśmy także zwrócić uwagę na to, czy użyć światła barwy ciepłej czy też zimnej. Naturalnie cała stylistyka przedpokoju powinna pasować także do innych pomieszczeń, tworzyć z nimi pewną całość, która złoży się na ogólny charakter naszego mieszkania.