Utrata włosów może być trwała, na przykład w przypadku łysienia androgenowego, łysienia typu żeńskiego, niektórych przypadkach łysienia plackowatego, może także występować toczeń rumieniowaty krążkowy lub liszaj płaski.

Może być również przejściowy z powodu leków przykładowo wypadanie włosów w wyniku leczenia raka, ciężkiego łysienia telogenowego lub większości przypadków łysienia plackowatego. Niezależnie od tego, czy jest to trwałe, czy tymczasowe, pacjenci z wypadaniem włosów mogą doświadczać niskiej samooceny i depresji. Istnieje kilka opcji leczenia wypadania włosów, należą do nich farmaceutyczne zabiegi odbudowy włosów, przeszczepy włosów, ale także treski i peruki. W jaki sposób możemy przedłużyć włosy?

Treski i peruki są często używane do ukrywania wypadania włosów, mogą mieć różne kolory i wielkości.

Z pewnością jest to dobry pomysł dla osób, które mają długotrwałe problemu z włosami. Sztuczne włosy to natychmiastowy efekt ich zakładanie jest dość szybkie, dzięki czemu można od razu przykryć wszystkie niedoskonałości. Są bezpieczne w użyciu, nie trzeba tu stosować żadnych środków farmakolicznych, Treski i peruki występują w wielu różnych formach i można je dodawać do istniejących włosów lub bezpośrednio na skórę głowy, aby uzyskać efekt pełniejszego włosa. Inne nazwy tresek i peruk to sploty włosów, doczepiane włosy, tupety, zamienniki czy dodatki. Najczęściej są to sztuczne włosy, jednak czasem można spotkać także treski czy też peruki z włosów naturalnych, które są oczywiście dużo droższe. Częściowe dodatki do włosów stają się coraz bardziej popularne niż peruki i można je przymocować do istniejących włosów lub skóry kilkoma różnymi technikami. Metody wykorzystujące powierzchnię skóry jako miejsce zakotwiczenia obejmują kleje, takie jak taśmy dwustronne, dzięki temu nie uszkodzimy naszej skóry, a klej będzie można zmyć. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się naturalne włosy clip in – Cameron-Hair, możemy je łatwo doczepić, dzięki czemu będziemy mogli szybko przedłużyć nasze naturalne włosy.