W gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych znajdziemy wiele bezpiecznych, nieinwazyjnych, oraz klinicznie sprawdzonych zabiegów na skórę, które odmładzają, regenerują i ujędrniają skórę.

Mogą one leczyć szereg problemów skórnych, od rozstępów, cellulitu, przerzedzonych włosów po cienie pod oczami, przebarwienia, zmarszczki i blizny potrądzikowe. Wiele takich procedur polega na delikatnym podawaniu składników pielęgnacyjnych poprzez mikroiniekcje tuż pod powierzchnią skóry, stymulując własne komórki pacjenta do naturalnej produkcji składników odżywczych, kolagenu i elastyny, aby skóra wyglądała młodziej. Takie naturalne i bezpieczne zabiegi nie wymagają przestojów, a pojedyncza sesja może trwać od 15 minut do 1 godziny, w zależności od wielkości leczonego obszaru i rodzaju zastosowanej procedury. Można w ten sposób poprawić strukturę, kontur i jędrność skóry. W miarę starzenia się naczynia włosowate podskórne stają się uśpione, zmniejszając krążenie i pozbawiając komórki tlenu, a w połączeniu ze szkodliwymi czynnikami środowiskowymi hamuje to zdolność komórek do regeneracji i prawidłowego funkcjonowania. Można jednak zastosować wiele różnych zabiegów, które wspomagają krążenie i dotleniają skórę i tkanki miękkie. Zapewnia to przypływ tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawia krążenie, powodując odbudowę komórek. Zaawansowane i bezpieczne zabiegi pielęgnacyjne

Zabiegi odmładzające poprawiają teksturę i blask skóry, zwiększając krążenie w skórze.

W gabinetach medycyny estetycznej możemy poddać się wielu zabiegom upiększającym, przykładowo zagęszczaniu rzęs, modelowaniu i wyszczuplaniu sylwetki, depilacji laserowej lub z użyciem wosku, oczyszczaniu twarzy, peelingom z kwasami, czy wypełniaczom hialuronowym. Obecnie medycyna estetyczna Kraków oferuje wiele różnych procedur dla zachowania młodej i zdrowej skóry. Podczas wstępnej konsultacji z lekarzem zostaną wzięte pod uwagę twoje oczekiwania, a także wszelkie przeciwwskazania, a najlepsze dostępne zabiegi zostaną wybrane, w zależności od tego, jakie efekty chcemy osiągnąć.