Metalowe dekoracje ścienne są nie tylko piękne, ale mogą być również bardzo praktyczne i mieć formę zegarów, wieszaków na klucze czy ubrania.

Piękno dekoracji metalowych polega na tym, że mogą pasować do niemal każdego stylu lub schematu kolorów, co czyni je doskonałym wyborem, gdy chcesz dodać do pomieszczenia coś innego i oryginalnego, bez zbytniej zmiany ogólnego planu projektu.

Piękne i praktyczne dekoracje z metalu na ściany

Metalowe dekoracje ścienne to szybka i prosta zmiana wyglądu wnętrza

Metalowa dekoracja ścienna często jest również dobrym wyborem, ponieważ można je wykonać na zamówienie, wybrać kolor, wielkość, wzór, dopasować je do naszych potrzeb i gustu. Daje to możliwość dostosowania preferencji projektowych, dzięki czemu masz dokładnie to, czego potrzebujesz do danej przestrzeni lub projektu dekoracyjnego. Ponadto metalowe dekoracje ścienne są również dostępne w różnych wykończeniach i teksturach, które dodatkowo poprawią jej wygląd. Tego typu dekoracje dostępne w wielu kolorach i motywach mają na celu imponować zarówno stylem, jak i treścią.

Dekoracje metalowe na ściany mogą mieć proste kształty geometryczne, po bardziej wyszukane wzory, takie jak kompozycje kwiatowe, drzewa, a nawet zwierzęta, w zależności od osobistych upodobań. Połączenie dekoracyjnych metali z innymi elementami, takimi jak szklane mozaiki, lustra, mech chrobotek i inne dekoracje ścienne, może stworzyć oszałamiający efekt, który z pewnością na każdym zrobi wielkie wrażenie.

Ponadto taka niecodzienna dekoracja ścienna pozwala na niezwykle proste zawieszanie. Ponieważ metalowe dekoracje ścienne mają unikalne kształty, napisy i wzornictwo, projekt zawiera liczne luki i otwory. Pozwala to na umieszczenie gwoździ, haczyków lub śrub w najdogodniejszych miejscach. Rzadko potrzebujesz więcej niż dwóch do czterech śrub do zamocowania dekoracji, a ponieważ zazwyczaj nie są one prostokątne, możesz dostosować orientację, aby osiągnąć pożądany efekt. Nie trzeba się martwić o precyzyjne wyważenie prostokątnej czy kwadratowej ramy na kilku śrubach, a następnie ponowne jej poprawienie, ponieważ nie jest idealnie prosta.