Każda karmiąca kobieta powinna posiadać odpowiednie ubranie do karmienia malucha, dzięki temu można będzie swobodnie nakarmić dziecko także w miejscu publicznym.

Nie zawsze będziemy mogli przewidzieć dokładną porę karmienia dlatego też trzeba być przygotowanym. Każda kobieta będzie chciała mieć nieco prywatności, dlatego też potrzebna będzie przykładowo odpowiednia bluzka, która ułatwi nam łatwy dostęp do piersi. Istnieje wiele rodzajów koszul do karmienia, dzięki czemu nadal możesz zapewnić dziecku najlepszą opiekę w miejscach, w których nie czujesz się dobrze. Dzięki nim można odsłonić tylko część ciała, dzięki temu karmienie będzie dyskretne. W domu może przydać się także koszula nocna do karmienia, która powinna być zaprojektowana specjalnie na potrzeby karmiących kobiet. Po prostu otwierając obszar piersi, powinno się ułatwić kobietom karmienie piersią bez konieczności rozbierania się. Odpowiednią koszulę do karmienia można znaleźć we wszystkich możliwych kolorach i kształtach, od ukrytych bocznych otworów do karmienia po rozwiązania o warstwowym wyglądzie.

Ważne jest, aby upewnić się, że otwory są wystarczająco duże, aby nie uciskać części piersi i nie grozić na końcu zatorów.

Warto również sprawdzić, który rodzaj otwarcia najlepiej pasuje do Twojej piersi i Twoich nawyków karmienia piersią. Jeśli zdecydujesz się na używanie koszul do karmienia, upewnij się, że masz ich wystarczająco dużo w swojej szafie. Podczas karmienia najmłodszych coś może pójść nie tak i koszula zostanie pobrudzona. Oczywiście warto zapatrzyć się w większą ilość koszul, które z pewnością będą szybko się brudziły. Z pewnością w szafie każdej powinna znaleźć się także sukienka do karmienia elegancja jest tym czego potrzebuje każda kobieta. Dlatego też można nabyć ubrania do karmienia na bardziej oficjalne okazje. Oczywiście różnego rodzaju ubrania do karmienia można zakupić w różnych odmianach, tak aby pasowały do innych części ubrania. Należy jednak pamiętać że muszą być wygodne, i najlepiej nieco rozciągliwe.