Sita tkane, nazwane też siatkami tkanymi, sitami plecionymi lub drucianymi tkanymi siatkami, są powszechnie wykorzystywane na wielu gałęziach przemysłu.

Na rynku sit przemysłowych panuje duża różnorodność, dzięki której klienci mogą dobrać sita odpowiednie dla rodzaju przesiewu lub filtracji, który planują wykonać.

Sita tkane – jaki splot?

Sita tkane różnią się przede wszystkim rodzajem splotu. To on określa ich przydatność dla konkretnych branż.

W pierwszej kolejności trzeba wymienić najbardziej popularny splot w sitach tkanych, czyli splot prosty, nazywany wymiennie splotem gładkim lub płóciennym. Umożliwia on bardzo precyzyjny przesiew i dokładną filtracje.

Kolejnym z rodzajów jest splot skośny, określany też mianem splotu jodełkowego. Jego główna nazwa wzięła się stąd, że na jego powierzchni widoczne są skośne wzory. Co najważniejsze, ten splot pozwala na wykorzystanie siatki mającej drut o średnicy większej niż wielkość oczek. Dzięki temu sita tkane ze splotem skośnym są trwalsze, wytrzymują duże obciążenia oraz większe ciśnienie.

Wyróżnia się także splot holenderski. On również cechuje się dużą solidnością. Sita tkane w tym splocie są odporne na ścieranie, a ponadto, mają dość wysoką przestrzeń otwartą. Warto wiedzieć, że splot holenderski poleca się do wszystkich rodzajów filtracji.

Natomiast splot holenderski skośny wyróżnia się tym, że tworząca go siatka jest bardzo gęsto utkana. Na tyle, że w pierwszej chwili nie widać na niej żadnego prześwitu. On również zapewnia wytrzymałość i długą trwałość sita. Ze względu na niewielki prześwit pozwala on na filtrację wyjątkowo drobnych materiałów i tych cechujących się niską lepkością. Jego wydajność jest powszechnie ceniona. Sprawdza się on m.in. w systemach hydraulicznych.

Sita tkane od PROGRESS SCREENS

Każde sito tkane produkowane przez firmę PROGRESS SCREENS spełnia najwyższe standardy jakości zgodne z certyfikatem Systemu Zgodności Jakości ISO 9001. Ponadto nasz doświadczony i wykwalifikowany zespół inżynierów posiada specjalne europejskie certyfikaty zawodowe, w tym także certyfikat w dziedzinie spawalnictwa.

Sita przemysłowe wytwarzane przez PROGRESS SCREENS mogą być wykorzystywane we wszystkich branżach, w których tylko odbywa się proces przesiewu, filtracji, klasyfikacji, odwadniania lub separacji.

Sektor przetwórczy, spożywczy, farmaceutyczny oraz budowlany zaopatruje się w nasze sita i ceni sobie ich jakość, trwałość i wyjątkową wydajność. Dzięki nim powyższe procesy przebiegają znacznie szybciej.