Co by się stało, gdybyś mógł po prostu rzucić palenie jutro, na zawsze? Zaoszczędzisz pieniądze na ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie samochodu, a co najważniejsze, przedłużysz życie! Upewnij się, że jesteś w pobliżu wystarczająco długo, aby zobaczyć, jak Twoje dzieci dorastają i spędzają czas z wnukami, a nawet prawnukami! Poniższe wskazówki mogą pomóc w poczynieniu dobrych postępów w rzuceniu nałogu palenia na dobre.Aby skutecznie rzucić palenie, poproś o pomoc osoby, które widzisz najczęściej.

Posiadanie wsparcia rodziny, przyjaciół i współpracowników może oznaczać różnicę między sukcesem a porażką. Rzucenie jakiegokolwiek nałogu jest trudne, zwłaszcza takiego jak palenie, które jest uzależniające. Upewnij się, że ludzie wokół ciebie dopingują cię i nie przeszkadzają ci celowo.Jeśli koniecznie musisz teraz zapalić papierosa, spróbuj odłożyć go na chwilę. Przypominając sobie, że powrócisz do swoich uczuć w ciągu dziesięciu minut i zajmując się tymi minutami, możesz odkryć, że w tym czasie twoje pragnienie zniknęło. Jeśli tak się nie stało, po prostu powtarzaj ten proces w kółko tak często, jak potrzebujesz.Jedną z najtrudniejszych rzeczy do pokonania podczas rzucania palenia jest fiksacja ustna. Kiedy już rzucisz papierosy, rozważ noszenie ze sobą cukierków bez cukru, kropli na kaszel lub mieszadełek do kawy, aby utrzymać usta zajęte i nie myśleć o papierosach. Istnieją również urządzenia, które pomogą Ci rzucić palenie, a także pomogą Ci utrzymać zajęcie ust.Zobowiązać się do rezygnacji. Osoby, które są w stanie skutecznie rzucić palenie, w pełni się angażują. Nie mają planu awaryjnego, nie wychodzą z tajemnicy i nie mówią sobie, że zawiodą. Jeśli podejmiesz tego rodzaju zobowiązanie, znacznie zwiększysz swoje szanse na pomyślne osiągnięcie celu.Najważniejszą rzeczą do zrobienia, gdy chcesz rzucić palenie, jest wstępne zobowiązanie się do zmiany. Zatrzymując się, podejmujesz najważniejszy krok, jaki możesz zrobić. Kiedy już przestaniesz, nie pozwól sobie zaczynać od nowa. Ta droga może początkowo wydawać się trudna. Rzuć palenie teraz i żyj szczęśliwszym życiem

Udowodniono jednak, że całkowite rzucenie papierosów działa całkiem dobrze.Myślenie o wszystkich korzyściach, jakie odniesiesz, gdy rzucisz palenie, może dać ci motywację, której potrzebujesz.

Zaoszczędzisz pieniądze, poczujesz się zdrowszy, nie będziesz pachniał papierosami i będziesz żył dłużej. Jeśli masz dzieci, pomyśl, jak bardzo cię potrzebują.Ruszaj. Aktywność fizyczna doskonale nadaje się do zmniejszania głodu nikotynowego i może złagodzić niektóre objawy odstawienia. Kiedy masz ochotę na papierosa, zamiast tego idź pobiegać. Pomocne mogą być nawet łagodne ćwiczenia, takie jak wyrywanie chwastów w ogrodzie lub spokojny spacer. Co więcej, dodatkowa aktywność spali dodatkowe kalorie i pomoże zapobiec przybieraniu na wadze, gdy rzucisz palenie.Zarządzanie stresem mistrza. Oprócz odstawienia nikotyny i prostego nałogu, głównym powodem, dla którego możesz ponownie zacząć palić, jest stres. Jeśli nie możesz uniknąć całego stresu w ciągu pierwszych kilku tygodni po rzuceniu palenia, zrób wszystko, aby poradzić sobie ze stresem w inny sposób niż wypalanie papierosa. Zrób masaż lub spróbuj zajęć jogi. Znajdź coś nowego i zdrowego, aby zastąpić to, z czego rezygnujesz.Masz to – kilka świetnych informacji, które pomogą Ci wygrać wojnę z tytoniem. Rzucenie palenia jest trudne dla prawie każdego palacza, więc nie obwiniaj się, jeśli od razu ci się nie uda. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, wykaż się cierpliwością i wytrwałością, a wkrótce będziesz mógł nazwać siebie niepalącym.