Czy uważasz, że Twój ekologiczny ogród rośnie prawidłowo? Chcesz dowiedzieć się, jak pomóc mu się lepiej rozwijać? Jeśli jesteś gotowy, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Wskazówki, które są tutaj wymienione, zawierają porady, co możesz zrobić, aby Twój ekologiczny ogród rósł zdrowszymi roślinami.Wykorzystaj okrywową, taką jak ściółka lub siano. Kupując roślinę okrywową, upewnij się, że jest ona również ekologiczna, ponieważ wszelkie chemikalia zawarte w ściółce lub sianie mogą zostać wchłonięte przez rośliny. Organiczne pokrycia gruntu chronią korzenie Twoich roślin i zapobiegają parowaniu wody.Ustal dokładny harmonogram, aby wiedzieć, kiedy powinieneś sadzić nasiona. Nawet jeśli uprawiasz rośliny w pomieszczeniu, powinieneś przestrzegać harmonogramu, który pasuje do pory roku i temperatury zewnętrznej. Poświęć trochę czasu na swój harmonogram na początku sezonu i powinieneś być w stanie go poprawić w następnym roku.Użyj ładnie wykończonego kompostu jako nawozu do swojego ogrodu. Ekologia oznacza, że ​​nie używasz sztucznych nawozów ani herbicydów do uprawy roślin, ale czasami gleba niekoniecznie jest pełna odpowiednich składników odżywczych do wzrostu. Wykorzystanie pryzmy kompostu może zapewnić bogatą, ciemną glebę ziemistą, która może dostarczyć Twoim roślinom mnóstwo składników odżywczych.Podlewaj rośliny rano, aby uniknąć wzrostu grzybów, które zazwyczaj preferują wilgoć i ciemność. Podlewając rośliny w ciągu dnia, najlepiej wykorzystają one słońce i wykorzystają jego antybakteryjne działanie. Niektóre bakterie lub grzyby są wrażliwe na światło, więc podlewanie w ciągu dnia przynosi korzyści roślinie, zmniejszając potencjał wzrostu jej konkurentów.Reguluj częstotliwość rewitalizacji gleby w zależności od sezonu sadzenia. W bardzo długim sezonie może to wymagać kilkukrotnego nawożenia gleby. Ważne jest, aby zapewnić roślinom odpowiednie składniki odżywcze do wzrostu i pamiętaj, że wraz z rozwojem roślin składniki odżywcze w glebie powoli się zmniejszają. Ogrodnictwo ekologiczne nigdy nie było tak proste!

Posiadanie odpowiedniej ilości we właściwym czasie spowoduje wzrost zbiorów do maksymalnego rozmiaru.Dodaj fusy z kawy do ziemi w swoim ogrodzie.

Fusy z kawy zawierają wiele niezbędnych składników odżywczych, które są w stanie wykorzystać rośliny. Azot jest często najważniejszym składnikiem odżywczym, jeśli chodzi o kwitnące rośliny, a stałe źródło azotu, takie jak fusy z kawy, mocznik lub kompost, może przyspieszyć wzrost i zwiększyć wysokość.Dodając ładną warstwę biodegradowalnego materiału (ściółki) wokół roślin, możesz wykorzystać naturalną zdolność ściółki do zwalczania szkodników, aby powstrzymać drapieżniki na twoich roślinach. Umieszczając warstwę od 1 do 2 cali wokół swoich roślin, dodajesz również źródło składników odżywczych i źródło wody.Naturalnym, choć nieco żmudnym sposobem na powstrzymanie szkodników i grzybów przed zniszczeniem ekologicznych upraw owoców jest używanie plastikowych torebek na suwak. Gdy owoce na gałązkach są jeszcze młode, umieść je w dużych torebkach na suwak, zabezpieczonych u góry zszywkami. Odetnij dolny róg, aby umożliwić odpowiedni drenaż.Użyj żywej materii, aby zrobić najlepszy kompost. Chociaż możesz ulec pokusie, aby zacząć wrzucać wszystko na swój stos kompostu, nie rób tego. Pamiętaj, że kompost to nie śmietnik. Umieść dużo skoszonej trawy, opadłych liści i śmieci kuchennych, takich jak resztki jedzenia i stare resztki. To przyspieszy proces kompostowania.Mam nadzieję, że nie było to takie trudne do przeczytania. Po przeczytaniu tego powinieneś zacząć eksperymentować i próbować nowych technik. Mamy nadzieję, że te nowe techniki przyniosą rezultaty, które działają dla Ciebie. Jeśli nie, spróbuj czegoś innego, aż będziesz zadowolony z wyników. To najlepsza część ekologicznego ogrodnictwa; można to zrobić na kilka sposobów.