Astma to choroba, która dotyka wszystkich ludzi, od dzieci po dorosłych.

Jeśli cierpisz na poważne objawy lub po prostu chcesz wyzdrowieć, powinieneś podjąć odpowiednie kroki, aby spróbować złagodzić objawy, postępując zgodnie z prostymi wskazówkami zawartymi w tym artykule. Jeśli to zrobisz, życie stanie się o wiele przyjemniejsze, gdy będziesz mieć astmę pod kontrolą.Ważne jest, aby wiedzieć, co wywołuje objawy astmy. Rozsądne może być prowadzenie dziennika astmy, aby móc zobaczyć, kiedy i gdzie występują ataki astmy. Wiedząc, co wywołuje ataki, będziesz wiedział, czego unikać lub unikać jak najwięcej.Jeśli masz zamiar ćwiczyć, zacznij bardzo powoli. Nagłe ćwiczenia, takie jak start w biegu, mogą wywołać astmę u większości ludzi. Możesz ćwiczyć, ale zrób kilka ćwiczeń rozgrzewających, które stopniowo zwiększą tętno, aż poczujesz się komfortowo przy cięższych ćwiczeniach. Nie zmuszaj się do ćwiczeń, jeśli czujesz, że będziesz mieć atak astmy.Kontrolowanie alergii jest ważne, aby kontrolować astmę. Alergie i astma często idą w parze, a kiedy twoje alergie lub zaostrzy się, twoja astma prawdopodobnie to zrobi. Oprócz inhalatora pamiętaj o stosowaniu leku przeciwalergicznego, gdy sezon alergiczny jest u szczytu.W przypadku astmy należy ograniczyć kontakt ze zwierzętami. Wiele osób cierpiących na astmę ma również alergię na zwierzęta domowe. Nawet jeśli nie masz alergii na zwierzęta, zwierzęta mogą przenosić w swoim futrze substancje wyzwalające, takie jak brud. Poczuj się lepiej dzięki tym wspaniałym wskazówkom dotyczącym astmy

Substancje te mogą spowodować atak bez uczulenia na zwierzęta.Jeśli zdiagnozowano u Ciebie astmę, chcesz mieć pewność, że lekarz przepisze Ci inhalator ratunkowy.

Będziesz chciał zabrać ze sobą ten ratowniczy inhalator, gdziekolwiek jesteś. Powód tego jest bardzo prosty: po prostu nigdy nie wiesz, kiedy będziesz miał atak astmy.Wbrew powszechnemu przekonaniu tabletki sterydowe, takie jak prednizolon, są bezpieczne do krótkotrwałego stosowania. Są najskuteczniejszym sposobem leczenia ataków astmy i nie powodują skutków ubocznych, jeśli nie są stosowane przez dłuższy czas. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia tymi lekami.Staraj się unikać słodkich napojów, takich jak napoje gazowane, jeśli masz astmę. Dodatki zawarte w tych napojach mogą wywołać objawy astmy. Staraj się również nie jeść zbyt wielu cukierków lub innych produktów o wysokiej zawartości cukru. Istnieje wiele alternatyw, które smakują równie dobrze jak oryginał.Jeśli używasz zapobiegawczego inhalatora bez spacera, przepłucz gardło słoną wodą i umyj zęby natychmiast po użyciu. Lek z inhalatora zapobiegawczego gromadzi się w tylnej części gardła, co stanowi wilgotne środowisko, idealne do rozwoju bakterii i grzybów. Jeśli twój inhalator zostanie zanieczyszczony, możesz zarazić się drozdem z jego używania. Płukanie gardła i mycie zębów powinno temu zapobiec.Rośliny domowe i kwiaty mogą działać jako wyzwalacz ataku astmy. Powodem tego jest to, że wiele z nich przenosi pyłki i inne cząsteczki, które mogą dostać się do powietrza. Mogą powodować problemy nawet przy dobrej cyrkulacji powietrza w domu. Aby być całkowicie bezpiecznym, nie przynoś roślin i kwiatów do domu, a jeśli ktoś dostarczy je do Twojego domu, natychmiast je wyrzuć.Astma jest poważnym ograniczeniem możliwości życia i cieszenia się życiem, uniemożliwiając wykonywanie podstawowych czynności, takich jak spacer na zewnątrz. Ponadto, jeśli nie jest kontrolowana, może rozwinąć się w bardzo poważny problem medyczny, który może być śmiertelny. Im szybciej znajdziesz sposób na kontrolowanie objawów, tym lepiej. Zastosuj te proste wskazówki, aby stopniowo łagodzić objawy i przezwyciężyć astmę.