Temperatura w łazience jest dość zmienna.

Czasem bywa w niej bardzo gorąco, gdy brana jest w niej gorący kąpiel lub ciepły prysznic. Natomiast, gdy nikt z niej nie korzysta, gdy jest w niej otwarte okno w celu przewietrzenia, to może być w niej na tyle zimno, że wejście do łazienki lub ponowne jej nagrzanie może być trudne. Dlatego wiele osób decyduje się na instalację grzejników łazienkowych. Jeśli ich montaż przebiegnie pomyślnie i jeśli wybrane zostaną odpowiednie modele, to mogą o one pełnić formę skutecznego i dobrze wkomponowanego w przestrzeń łazienki ogrzewacza temperatury.

Jakie są zalety grzejnika łazienkowego?

Jedną z podstawowych zalet grzejników łazience są ich niewielkie rozmiary. W porównaniu do żeliwnych żeberkowych kaloryferów są one wręcz bardzo kompaktowe. Mało, że zajmują niewiele miejsca, to dodatkowo mogą one bardzo estetycznie wyglądać. Szczególnie grzejniki drabinkowe elektryczne, które łączą funkcjonalność z ładną prezencją. Grzejnik dekoracyjny może być pokryty miłą dla oka farbą lub wzorem, a dodatkowo będzie można zawiesić na nim mokry ręcznik. Przez to grzejnik łazienkowy staje się wyjątkowo pożytecznym przedmiotem. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez niego jakąkolwiek przestrzeń łazienkową.

Grzejnik elektryczny czy wodny?

Rzecz jasna każdy stojąc przed wyborem grzejnika łazienkowego, powinien określić, czy ma być on zasilany prądem elektrycznym, czy też – jak klasyczne modele – wodą. Grzejniki na prąd znacznie szybciej się nagrzewają. Ponadto możliwość regulowania w nich temperatury jest znacznie bardziej rozbudowana. Można bowiem programować grzanie na cały tydzień. Natomiast standardowe grzejniki wodne mają tylko jedno pokrętło, które służy do wybierania poziomu ciepła.

Grzejnik łazienkowy stalowy, czy może aluminiowy?

Rozważając wybór grzejnika drabinkowego elektrycznego, należy zdecydować się na materiał, z jakiego jest on wykonany. W szerokiej ofercie sklepów można znaleźć grzejniki łazienkowe wykonane ze stali, aluminium lub modele żeliwne.

Największą popularnością cieszą się grzejniki stalowe. Występuje one w wielu rozmiarach, przez co bez trudu można dobrać egzemplarz odpowiedni dla swojego metrażu. Na rynku można znaleźć modele o różnej mocy. Stalowe grzejniki nagrzewają się dość szybko, wolno oddają ciepło, lecz jeśli są one wodne, to cechuje je podatność na gromadzenie się w nich kamienia.

Grzejniki aluminiowe nie kosztują zbyt wiele w porównaniu do stalowych egzemplarzy, natomiast są bardziej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia.