Dzięki dużej dostępności farb do włosów na rynku, w drogeriach i w sklepach, koloryzację można bez problemu przeprowadzić w domu.

Z początku farbowanie włosów może wydawać się kłopotliwe, jednak z czasem nabierzemy wprawy. Z pewnością warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. podstawowa to ta, by przed użyciem zapoznać się z instrukcją obsługi i ostrzeżeniami dołączonymi do farby przez producenta. Zatem farbowanie włosów należy poprzedzić wykonaniem próby uczuleniowej. Wykonuje się ją na dwie doby przed planowaną koloryzacją. Odrobinę preparatu nakłada się na skórę, na przykład za uchem i sprawdza się czy wystąpi reakcja uczuleniowa.

Jak farbować włosy aby ich nie zniszczyć?

Kiedy farbowanie przyniesie najlepszy efekt?

Ponadto farbowanie włosów powinno przeprowadzać się na nieumytych włosach. Na świeżych kolor trudniej złapie, a na włosach niemytych przez kilka dni powstanie naturalna ochrona, płaszcz lipidowy, który ochroni włosy przed szkodliwym działaniem farby. Warto także przed nałożeniem farby zabezpieczyć skórę w okolicach uszu i czoła, aby uchronić je przed pobrudzeniem. W tym celu można skórę posmarować kremem. Należy także pamiętać o rękawiczkach, aby ochronić dłonie.

Jednym z najrzadziej występujących kolorów włosów jest rudy, wśród populacji rude włosy posiada około 2% osób. Z pewnością wiele kobiet poszukuję tego rodzaju koloru, oczywiście należy pamiętać iż kolor rudy posiada wiele różnych odcieni, zatem możemy dobrać go do rodzaju naszej karnacji, koloru oczu. Naturalnie kolor rudy będzie pasował osobom które posiadają jasną karnację, jest to kolor który potrafi wygładzić rysy twarzy. Dlatego wiele kobiet decyduje się na kolor rudy aby zmienić nieco swój wygląd, czasem także poszukujemy najlepszego koloru który będzie współgrał z naszą twarzą, który sprawi iż poczujemy się odmienione.

Kiedy zdecydujemy się na kolor rudy z pewnością warto sprawdzić w jaki sposób najlepiej koloryzować nasze włosy aby uzyskać najlepszy odcień. Wiele interesujących wskazówek możemy przeczytać na stronie https://osadapiekna.pl/uroda/farby-blond-bez-amoniaku-czym-roznia-sie-farb-amoniakiem/, możemy sprawdzić jaki odcień rudego najlepiej sprawdzi się w przypadku naszej cery, co powinniśmy wybrać aby dobrze wyglądać w kolorze rudym.