Utrzymanie samochodu w jak najlepszym stanie wymaga dużo pracy.

Przy regularnym serwisowaniu, wymianie oleju, testach hamulców i wymianie świec zapłonowych możesz w ogóle nie myśleć o dbaniu o nadwozie i wnętrze pojazdu. Jednak również detailing samochodu jest ważny i jest wart kosztów, jeśli chcesz, aby twoje auto jak najdłużej zachowało odpowiedni wygląd i jakość lakieru. Twój samochód nie tylko będzie błyszczał, ale dopracowane procesy detaliingu przyniosą również wiele innych korzyści.

Dlaczego twój samochód potrzebuje auto detailingu

Na czym polega auto detailing we Wrocławiu

Auto detailing jest to gruntowne czyszczenie samochodu w celu uzyskania jak najczystszego wyglądu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Każdy specjalista od auto detailingu ma swoje własne podejście do procesu, ale większość czynności jest prawie taka sama. Standardowym zabiegiem jest czyszczenie każdego centymetra kwadratowego samochodu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Auto detailing wymaga wieloetapowego procesu. Sprzątanie wewnątrz i na zewnątrz pojazdu ma swoje własne kroki. Mając to na uwadze, sposób, w jaki robi to jedna firma, może się różnić w porównaniu z inną, więc prawdopodobnie znajdziesz nieco inne podejście do detailingu w różnych miejscach, jeśli będziesz się rozglądać za tego typu usługami.

Pierwszą rzeczą, jaką ludzie zauważają w samochodzie, jest to, co znajduje się na zewnątrz. Dlatego właśnie detailing to poświęcenie największej ilości czasu i uwagi nadwoziu pojazdu, dbając o to, by wyglądało jak najlepiej. Przywracanie połysku lakieru za pomocą polerowania, woskowania, nakładania uszczelniacza czy powłoki ceramicznej jest powszechnym procesem w detilingu, ponieważ powierzchnia samochodu traci blask wraz z upływem czasu. Oprócz dbania o lakier samochodu, detailer zajmie się również szybami, reflektorami, kołami, oponami i felgami, aby upewnić się, że wyglądają jak najlepiej i są idealnie czyste.

Zewnętrzny auto detailing Wrocław zaczyna się od mycia z dużą mocą, po którym następuje dokładne mycie ręczne łagodnym środkiem, a następnie suszenie. Następnym krokiem jest praca z glinką, gdzie za pomocą glinianej kostki usuwa się wszelkie ślady i pozostałe zabrudzenia lakieru, których myci nie jest w stanie usunąć. Następnie lakier jest polerowany i można na koniec nałożyć wybrany wosk lub uszczelniacz do lakieru.