Depilacja laserowa nie jest tanim zabiegiem, a procedurę należy powtarzać w regularnych odstępach czasu, jednak efekty i trwałość redukcji nadmiernego owłosienia z pewnością zachęcają do takich metod usuwania niechcianych włosków.

Koszt zabiegu różni się znacznie w zależności od czynników, które obejmują wielkość obszaru i czas wymagany do przeprowadzenia zabiegu, liczba wymaganych zabiegów, w jakim miejscu i jakim gabinecie wykonujesz zabieg. Z pewnością najwięcej zapłacisz za depilację laserową w gabinetach medycyny estetycznej, ale będziesz miała do dyspozycji doświadczony i fachowy personel. Większość osób może osiągnąć trwałą utratę zbędnego owłosienia w ciągu kilku sesji, zatem laserowa depilacja jest bardzo skuteczną metodą na pozbycie się niechcianych włosków. Trwała i skuteczna depilacja laserowa usunie niechciane włoski na długo

Przed zabiegiem depilacji laserowej ważne jest, aby upewnić się, że nie masz opalenizny, ponieważ laser może spowodować przebarwienia.

Oznacza to zarówno naturalną opaleniznę od światła słonecznego, jak i sztuczną opaleniznę z tubki czy łóżka do opalania. Po zabiegu również nie należy się opalać, ponieważ wystawienie na słońce może spowodować tymczasową zmianę koloru skóry, jednak zazwyczaj przebarwienie ustępuje dosyć szybko. Trzeba również wziąć pod uwagę, że depilacja laserowa nie nadaje się dla osób o siwych, blond czy rudych włosach, nie można również w ten sposób regulować kształtu brwi, jednak można w ten sposób usuwać damski wąsik oraz ciemne włoski na dole policzków czy brodzie. Osoby o ciemnych włosach na jasnej skórze zauważą najlepsze rezultaty, a bardziej jasne włosy prawdopodobnie będą wymagały więcej sesji, ale nadal możesz uzyskać świetne wyniki przy odpowiednim sprzęcie. Ogromną zaletą depilacji laserowej jest to, że skutki uboczne są minimalne. Podczas zabiegu możesz poczuć dyskomfort, jak kłucie czy lekkie pieczenie, ale zabieg nie powinien boleć, sprawdź na stronie https://dreamskin.pl/depilacja-laserowa-dla-gladkiej-skory-na-lata/. Ogólnie rzecz biorąc, większość osób stwierdza, że bardzo szybko dochodzi do siebie po depilacji laserowej przy minimalnych skutkach ubocznych i bez komplikacji. Okres rekonwalescencji jest tak krótki, że możesz nawet poddać się depilacji podczas przerwy na lunch i wrócić do pracy bez problemów.