Przebywanie w zimnej łazience szczególnie podczas kąpieli lub korzystania z prysznica nie należy do najprzyjemniejszych chwil.

Dlatego zapewnienie ciepła we wnętrzu łazienki jest bardzo istotną kwestią. Gdy mokrzy wychodzimy z wanny lub z kabiny prysznicowej, pragniemy nie tylko ogrzać się ręcznikiem, lecz również zadowoli nas, gdy temperatura w łazience jest wystarczająco wysoka.

Jak należy ogrzać łazienkę? Wiele osób decyduje się na ogrzewanie naścienne. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Szczególnie chwalony przez konsumentów jest elektryczny grzejnik łazienkowy. Czy rzeczywiście warto się na niego zdecydować?

Elektryczny grzejnik vs. zwykły grzejnik

Jak można zauważyć kształt i forma prawie każdego grzejnika łazienkowego przypomina rurkę ze szczebelkami. Dzięki temu jest on praktyczny, bo możemy na nim wieszać ręczniki lub ubrania do wyschnięcia. Bez wątpienia to rozwiązanie jest dobrym zagospodarowaniem przestrzeni.

I to by było na tyle cech wspólnych grzejnika elektrycznego i zwykłego wodnego. Ten pierwszy wyróżnia się tym, że zapewnia większą wygodę. Szczególnie wtedy, gdy elektryczny grzejnik łazienkowy wyposażony jest w grzałkę elektryczną. Umożliwia ona komfortowe sterowanie grzejnikiem, nawet poza sezonem grzewczym. Co ważne, grzałki nie musimy podłączać do centralnego ogrzewania.

Jakie są zalety grzejnika elektrycznego?

Wielu klientów obawia się o rachunki za prąd, które będą do nich docierać, gdy zdecydują się na grzejnik elektryczny do swej łazienki. Natomiast taka forma ogrzewania nie musi być nieopłacalna. Swobodna regulacja mocy oraz programowanie na tryb dzienny i tygodniowy pozwalają na rozsądne zarządzanie jego działaniem, przez co domowy budżet nie jest nadwyrężany.

Ponadto taka forma ogrzewania łazienkowego jest bezpieczna, ekologiczna, a także przyczynia się do estetycznego wyglądu całej łazienki.

Dlaczego warto zdecydować się na elektryczny grzejnik łazienkowy do swojej łazienki?

Jaką moc powinien mieć grzejnik elektryczny?

Na polskim rynku można spotkać grzejniki, które mają moc 50 W, a także takie, u których wynosi ona 2000 W. Rzecz jasna ten parametr musimy dostosować do swoich potrzeb i do metrażu naszej łazienki. Przyjmuje się, że wystarczające grzanie grzejnika odbywa się, gdy 120 W jego mocy rozkłada się na 1 m2 powierzchni łazienki. Warto także zwrócić uwagę na okno. Jego ewentualna nieszczelność może sprawić, że grzejnik elektryczny będzie miał trudności z odpowiednim ogrzaniem wnętrza.