Któż z nas nie lubi zwierząt, często w domach możemy spotkać się, że ludzie posiadają na przykład psa, kota, chomiki i wiele innych zwierząt.

O ile mniejsze zwierzęta takie jak papugi, chomiki czy inne gryzonie zazwyczaj trzymamy w specjalnych terrariach lub klatkach o tyle jeśli chodzi o psy, szczególnie te niewielkie oraz koty, to są one puszczone po domu samopas. Problem rodzi się w momencie, kiedy mieszkamy w bloku, mamy balkon, a nasz mały pupil jest jednocześnie małym uciekinierem. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo naszych zwierzaków montując specjalnie do tego przygotowaną siatkę na balkon, która uchroni nas przed sytuacją, w której kot ucieknie przez balkon, a my będziemy go bezskutecznie poszukiwali. Dlaczego siatka na balkon to idealne rozwiązanie? Jakie jeszcze zalety posiada odpowiednio zamontowana siatka na balkon? Sprawdź te informacje w dalszej części tego tekstu.
Dzięki zastosowaniu siatki na balkon będziemy mieli pewność tego, że nasz czworonożny przyjaciel nie ucieknie wykorzystując okazję pozostawienia uchylonych drzwi balkonowych. Montując taką siatkę na balkonie wręcz będziemy mogli wypuszczać naszego zwierzaka na balkon, na świeże powietrze. Kot w bloku, czy to dobry pomysł?

Rzecz jasna należy pamiętać również o tym, że posiadając kota, nie możemy zamontować siatki ze zbyt dużymi „oczkami”.

Dla naszego kota nie będzie to stanowiło praktycznie żadnej przeszkody, żeby uciec przez taki otwór. Pamiętajmy, że najczęściej, jeśli zwierzę jest w stanie przesadzić swój łeb przez otwór to przejdzie przez taki otwór całym ciałem. Najlepszy wymiar to około cztery na cztery centymetry otwór, siatka powinna mieć również odpowiednią grubość splotu, by kot nie wykorzystał swoich ostrych kłów, które z pewnością poradzą sobie z siatką na balkonie. Dlatego też specjalistyczne i droższe siatki są wzmacniane specjalnym drutem wewnątrz, który daje nam pewność, że zastosowane zabezpieczenie balkonu dla kota wytrzyma tego rodzaju próbą pomiędzy nią samą, a kotem.