Płytki imitujące kamień naturalny są bardzo popularne wśród osób, które urządzają swoją łazienkę czy też kuchnię.

Najczęściej jest to gres, który położymy na podłodze, charakteryzuje się on wytrzymałością na nacisk, nie pochłania wilgoci, może być to gres szkliwiony lub też polerowany z warstwą zabezpieczającą. Płytki, które imitują kamień, bardzo dobrze sprawdzają się również na ścianach, możemy wykorzystać je także na zewnątrz.

Estetyczne płytki do kuchni i łazienki

Gres imitujący kamień ciemny Egen Rocker

Gres to materiał, który powstaje z kamionki szlachetnej, w procesie produkcji jest ona poddawana naciskowi, wypalana jest w temperaturze powyżej 1200 stopni Celsjusza. Zyskuje dzięki temu odpowiednie właściwości, takie jak twardość oraz mrozoodporność, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się na zewnątrz, na tarasie, balkonie, możemy wykorzystać gres w także jako obudowę elewacji naszego domu. W przypadku płytek, które chcemy zastosować w łazience, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na właściwości antypoślizgowe, powinna być to płytka, która uniemożliwia poślizgnięcie nawet kiedy jest wilgotna. Innym ważnym aspektem jest klasa ścieralności. W tym przypadku stosuje się klasy PEI od I do V, gdzie V to najbardziej odporne płytki. Bardzo ciekawym modelem płytek, które imitują kamień, jest Egen Rocker, jest to płytka charakteryzująca się klasą ścieralności IV.

Egen Rocker to rozwiązanie nie tylko do łazienki, ale także bardzo dobrze sprawdzi się w przedpokoju, jest to płytka o rozmiarach 60 x 120 cm w tonacji szarej, imitująca kamień naturalny. Posiada żyłki w kolorze jasnym, złotym, dzięki czemu do złudzenia przypomina naturalny marmur. Zastosujemy ją na podłodze lub na ścianie zarówno w kuchni, jak i w łazience, płytka posiada grubość 9,5 mm, co jest charakterystyczne dla gresu. Dzięki temu możemy połączyć je także z innymi płytkami gresowymi, przykładowo o jednolitej kolorystyce. Egen Rocker to gres szkliwiony, dzięki czemu posiada bardzo dobre zabezpieczenie przed działaniem wody, płytka jest rektyfikowana, co oznacza, że posiada brzegi proste, łatwo dopasujemy poszczególne płytki podczas montażu.

Seria płytek Egen Rocker jest dostępna w sklepie internetowym https://e-plytki.eu/pl/c/ROCKER/7550, możemy zakupić je w paczkach pakowanych po dwie sztuki, w opakowaniu znajduje się powierzchnia 1,44 m2, a waga paczki wynosi 30 kg. Jest to wysokiej jakości gres, który jest bardzo uniwersalnym materiałem do różnych pomieszczeń oraz na zewnątrz.