Dziś bez internetu, nie może obejść się żadna firm, posiadając stronę można zamieścić na niej swoją ofertę jak również wiele różnych informacji.

Strona internetowa, może okazać się bardzo dobrym źródłem nowych klientów, którzy zakupią nasze towary, lub też usługi. Z drugiej strony webmasterzy zdają sobie sprawę że wyszukiwarka Google jest dziś niezwykle potężnym narzędziem w którym niezwykle skuteczna staje się reklama w Google. Wyszukiwarka posiada obecne miliony użytkowników na całym świecie. Z pewnością im lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania zajmuje nasza witryna, na tym więcej odwiedzin możemy liczyć. Dziś wiele firm które, zajmowały się wcześniej jedynie tworzeniem stron, proponuje obecnie również pozycjonowanie. Jest to dziś najlepsze narzędzie reklamy internetowej, ze względu na pozycję jaką zajmuje Google na rynku wyszukiwarek.

Webmasterzy zamieszczają na swoich witrynach linki reklamowe, które rozdziela Google, jeżeli użytkownicy klikają na reklamy, wówczas webmaster, otrzymuje pieniądze.

Reklamy przystosowane są do zapytania, wiec zwiększa się szanse że link zostanie otworzony, jak również to, że strona będzie dłużej przeglądana. Obecnie wiele firm przygotowuje serwisy internetowe, jednak aby stworzyć profesjonalny serwis trzeba posiadać wiele doświadczenia. Dobry serwis nie łatwo stworzyć ponieważ trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Oczywiście będzie ważna odpowiednia grafika, która ma zachęcić internautów do zapoznania się z z zawartością naszej witryny. Obecnie każda strona musi być przygotowana pod urządzenia mobilne, z roku na rok coraz więcej osób korzysta z internetu za pomocą telefonów komórkowych i tabletów. Strona musi posiadać także odpowiednią zawartość, kiedy prezentujemy na niej nasze usługi lub towary powinniśmy zadbać aby treści była napisane profesjonalnie. Ważna jest także grafika i odpowiednie przedstawienie naszej oferty, to ważne aby prezentowała się jak należy.