Aby cieszyć się zdrową i błyszcząca fryzurą, należy poświęcić naszym włosom nieco uwagi, dotyczy to nie tylko kosmetyków jakie używamy do ich pielęgnacji, ale także sposobów mycia i suszenia.

Zbyt gorące powietrze z suszarki nie wpływa dobrze na na stan włosów. Jeśli to możliwe, pozwól włosom wyschnąć na powietrzu, aby zapobiec wysuszeniu włosów. Jeśli jednak chcesz skorzystać z suszarki, użyj modelu z regulacją temperatury i wysusz włosy na chłodniejszym ustawieniu. Przed suszeniem zawsze używaj środków ochrony przed ciepłem. Jeśli to możliwe unikaj wyszukanych fryzur, które wymagają pomocy w stylizacji, takich jak lokówki lub prostownice, które tylko pogarszają stan włosów. Upewnij się również, że czeszesz włosy dopiero po wyschnięciu. Aby to zrobić, użyj grzebienia o szerokich zębach, ponieważ małe grzebienie szybko się zaczepiają, łamią włosy, a nawet je wyrywają. Szczotki z naturalnym włosiem są lepsze i bardziej odpowiednie niż na przykład metalowe lub plastikowe grzebienie. Należy raczej unikać szamponów z silikonem, który tylko pozornie sprawia że nasze włosy są piękne. Należy raczej postawić na właściwe odżywianie i składniki naturalne. Raz w tygodniu warto pocierać włosy oliwą z oliwek, owiń je folią spożywczą i odstaw ręcznikiem. Jak zapobiegać przesuszaniu się włosów?

Olejek działa lepiej dzięki ciepłu ręcznika, przez folię nie uciekają żadne substancje.

Po około 2 godzinach olej można dokładnie spłukać. Dobrym pomysłem jest także olejek migdałowy, jest on naturalny i bardzo dobrze pielęgnuje jędrne włosy. Jako alternatywę dla oliwy z oliwek, można wykorzystać olej migdałowy. Kiedy poszukujemy skutecznych kosmetyków do włosów powinniśmy sprawdzić jakie składniki posiadają. Nasze włosy potrzebują witamin, i różnego rodzaju składników odżywczych jakie znajdziemy w roślinach. Dlatego też warto przeczytać co zawiera dany szampon do włosów lub odzywka. Z pewnością warto poszukać nieuczulających kosmetyków do włosów które niwe uczulają i sprawiają ze nasze włosy lśnią. Dobrym pomysłem będzie przykładowo Sattva Ayurveda wcierka henna i amla, to doskonały środek do różnych rodzajów włosów.