Kiedy ludzie projektują strony internetowe, myślą, że wyskakujące okienka są dobre do przyciągnięcia uwagi odwiedzających, ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy nie próbujesz im czegoś sprzedać.

Jeśli chcesz zaprojektować odnoszącą sukcesy witrynę, w której zatrzymasz odwiedzających, unikaj wyskakujących okienek. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, aby pokazać, w jaki sposób możesz obejść się za pomocą wyskakujących okienek w swoim projekcie strony internetowej.Upewnij się, że Twoja witryna może przejść test NoScript. Pobierz i uruchom rozszerzenie NoScript w Firefoksie i sprawdź, czy witryna jest czytelna? Niektóre treści, takie jak systemy zamawiania, nie będą działać poprawnie bez skryptów, ale gdy witryna jest całkowicie pusta, gdy skrypty są wyłączone, nie jest to dobry znak.Unikaj wpychania elementów strony razem. Każda sekcja strony powinna być naturalnie oddzielona od siebie, ponieważ dzięki temu cel każdej sekcji jest bardziej przejrzysty. Najłatwiejszym sposobem oddzielenia sekcji jest użycie bloków DIV, ale są też inne sposoby, w tym pozycjonowanie bezwzględne (niezalecane), polecenie CSS margin i floaty.Nie zmuszaj użytkowników do instalowania dziwnych BHO. Wielu doświadczonych technologicznie użytkowników tego nie zrobi. Typowymi przestępcami są nietypowe odtwarzacze wideo, przeglądarki obrazów i platformy do gier interaktywnych. W większości standardowych przypadków istnieje zaufana wtyczka, taka jak Windows Media Player lub nawet Flash), która zrobi to, co chcesz, bez odstraszania użytkowników.Nie pracuj z wyskakującymi okienkami. Widzowie nienawidzą wyskakujących okienek; są denerwujące i nieprofesjonalne. Nie ma znaczenia, kogo lub co reprezentuje witryna, większość odwiedzających nie będzie się kręcić, jeśli zostaną zbombardowani wyskakującymi okienkami. Po prostu unikaj tych irytujących reklam, aby Twoi użytkownicy byli zadowoleni. Jeśli host, którego używasz, wymusza wyświetlanie tych wyskakujących okienek, możesz rozważyć poszukanie nowego hosta.Jeśli uważasz, że do Twojej witryny można uzyskać dostęp z urządzeń mobilnych, warto zadbać o prostotę projektów. Użycie lampy błyskowej, nadmierne obrazy i skomplikowane menu nie przełożą się dobrze na platformę mobilną. Zadbaj o czystość i prostotę strony lub utwórz specjalną witrynę mobilną dla swoich użytkowników.Aby pomóc Ci stworzyć stronę internetową, powinieneś nauczyć się HTML. Zrób plusk z tymi sztuczkami do projektowania stron internetowych

Znajomość HTML pomaga zrozumieć, jak działa strona internetowa.

Kiedy zrozumiesz, jak działa witryna, możesz umieścić w niej własny kod HTML. Pomaga to w łatwym korygowaniu zmian bez konieczności polegania na zewnętrznych programach do tworzenia witryny. Innymi słowy, masz większą kontrolę nad zawartością swojej witryny.Doświadczenie użytkownika jest najważniejszym aspektem każdej strony internetowej. W centrum uwagi projektanta zawsze powinien znajdować się użytkownik końcowy. Interakcja i łatwość użytkowania są tutaj najważniejszymi problemami. Oto kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę. Podczas projektowania patrz na witrynę oczami użytkownika.Zwróć uwagę na kolory tła i kolory tekstu podczas projektowania witryny. Coś w rodzaju czerwonego tekstu na niebieskim tle nie działa dobrze. A jeśli uważasz, że biały tekst pojawi się na czarnym tle, może to być trochę zbyt jasne dla twoich czytelników. Wybierz coś subtelnego.Wybór dobrej nazwy domeny jest bardzo ważnym aspektem projektowania strony internetowej. Czy wpisując adres w przeglądarce internetowej, używasz słynnej subdomeny www? Większość ludzi lubi po prostu wpisywać adres bez używania tego, co oznacza, że ​​musisz zaprojektować swoją witrynę tak, aby była w stanie zaakceptować oba.Jak wspomniano na początku tego artykułu, wyskakujące okienka mogą być naprawdę rozpraszające dla odwiedzających witrynę internetową i jest to coś, czego nie chcesz umieszczać na swoich stronach internetowych. Jeśli znasz właściwy sposób umieszczania reklam bez rozpraszania uwagi, będziesz mieć udaną witrynę. Zastosuj informacje z tego artykułu, aby mieć witrynę, która nie będzie denerwować Twoich klientów.