Wybierając szafę do swojej firmy musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby była to szafa solidna i zbudowana z materiałów, które będą odporne na czynniki środowiskowe.

W przeważającej większości przypadków takie meble wykonane są z drewna lub ze sklejki, ale bardzo często zdarza się też, że produkuje się je z metalu i te metalowe cechują się zdecydowanie większą odpornością, a tym samym z powodzeniem mogą służyć w firmie przez długie lata. Tam, gdzie przechowywane są dokumenty, kupuje się też metalowe meble. Metalowa szafa na dokumenty jest szafą o wybitnie trwałej konstrukcji, a jednocześnie też szafą, która wygląda dobrze nawet po upływie wielu lat. Jeśli jest ocynkowana i pomalowana, pasuje do wystroju wnętrza, a przynajmniej mocno go nie niszczy.

Metalowa szafa na dokumenty o solidnej konstrukcji

Metalowa szafa na dokumenty – jaką wybrać?

Wybór szafy na dokumenty musi być podyktowany kilkoma aspektami. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy częściej przechowujemy dokumenty luzem, czy też preferujemy ich przechowywanie w segregatorach. Jeśli przechowujemy je w segregatorach, to w takim przypadku półki w szafie muszą być zdecydowanie wyższe. Jeśli dokumenty są przechowywane luzem, półki mogą być niższe, a i tak będą się odpowiednio sprawdzały. Jeśli chodzi o kolorystykę, to najlepiej dobrać wszystko tak, by wyglądało możliwe jednakowo. Warto też od razu wybrać sposób zamykania szafy. Zwykle są to kłódki lub specjalne zamki cyfrowe. Szafa z zamkiem cyfrowym będzie zdecydowanie droższa, ale z drugiej strony do takiej szafy trudniej jest się też dostać, więc zgromadzone w niej przedmioty będą po prostu bezpieczniejsze. Metalowa szafa na dokumenty może mieć też różną wysokość. Takie standardowe wysokości to 180 cm, ale dostępne są także szafy o wysokości 2 m oraz szafy o wysokości przekraczającej 2 metry i takie konstrukcje są też zdecydowanie bardziej pojemne, gdyż na podobnej wielkości można zmieścić więcej dokumentów.