Wysokość regału powinna być równa rozmiarowi kolekcji, które chcesz wyeksponować.

Wysoka, smukła szafka z regulowanymi półkami to doskonały sposób na wyeksponowanie wyższych figurek i przedmiotów. Podczas gdy mniejsza szafka może wyświetlać pamiątki sportowe i mniejsze dekoracje. Dodatkowo zmierz przestrzeń, w której umieścisz regał, aby określić dokładną wysokość i szerokość, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupów.

Jakiej wysokości i szerokości wybrać regał do pokoju?

Do wielu pomieszczeń odpowiedni będzie regał skandynawski

Ponieważ nowoczesne regały w stylu skandynawskim mają zwykle otwarte oparcia i cienkie ramy, są w rzeczywistości idealnym wyborem dla mniejszych domów. Jeśli marzysz o przestronnym salonie i czujesz, że jest on nieco ciasny i zatłoczony przy obecnych meblach, spróbuj zastąpić nieporęczną, solidną komodę dużym otwartym regałem lub dwoma. Daje to wrażenie znacznie bardziej przestronnej części dziennej, a jednocześnie zapewnia dużo miejsca do przechowywania rzeczy. Dodatkowo otwarty regał możemy uzupełnić pudełkami i koszami, aby schować dyskretnie rzeczy, których nie chcemy pokazywać innym. Zapewniają one również wrażenie większego porządku podczas chowania mniejszych przedmiotów lub koców i innych akcesoriów.

Tradycyjne regały są zwykle wykonane z drewna i mają bardzo minimalne wykończenia. Możemy również znaleźć regały w stylu skandynawskim otwarte, z metalowym stelażem i drewnianymi czy szklanymi półkami. Tego typu meble będą idealnie pasować do wystroju inspirowanego stylem vintage, skandynawskim czy industrialnym. Eklektyczne projekty mebli są znacznie bardziej spersonalizowane. Charakteryzują się wyjątkowym kunsztem wykonania, są też bardzo wszechstronne. Możesz umieścić je w nowoczesnej aranżacji lub nawet w aranżacji bardziej klasycznej.

Chociaż regał skandynawski może być wykonany przy użyciu szerokiej gamy materiałów, najczęściej stosowaną opcją jest drewno. Drewno jest łatwiejsze do dostosowania i może zawierać ciekawe wykończenia, które będą odpowiadać twojemu poczuciu stylu. Jest to również bardzo trwały materiał, który przetrwa lata użytkowania bez żadnych problemów.