Jeśli właśnie dostałeś nowego iPada: gratulacje! To ukochane urządzenie jest z pewnością jednym z najpopularniejszych obiektów na świecie.

Jednak teraz będziesz musiał się wiele nauczyć. Poniższy artykuł pomoże Ci odkryć wszystkie cechy i funkcje Twojego nowego iPada.Jeśli chcesz uporządkować swoje aplikacje, utwórz kilka folderów. Możesz utworzyć folder, dotykając jednej z aplikacji i przytrzymując, aż wszystkie aplikacje się przeniosą. Przeciągnij tę aplikację na drugą aplikację, którą chcesz umieścić w tym samym folderze, a pojawi się folder zawierający obie aplikacje. Przeciągnij inne aplikacje do folderu.Bądź świadomy kwoty, jaką wydajesz na zakup aplikacji na iPada. Kiedy posiadasz iPada, niezwykle łatwo jest zarobić duży rachunek iTunes, ponieważ iTunes przechowuje dane Twojej karty kredytowej, a kupowanie aplikacji wymaga tylko kilku kliknięć. Bądź świadomy tego, co robisz, kupując aplikacje. Śledź.Chroń swoje poufne dane dzięki funkcji Usuń wszystko. Martwisz się utratą tożsamości w przypadku zgubienia lub kradzieży iPada? Po prostu włącz ustawienie bezpieczeństwa Wymaż dane. W przypadku 10 błędnych wpisów hasła, iPad automatycznie usunie wszystkie dane osobowe. Możesz znaleźć tę opcję w menu Ustawienia, w obszarze Ogólne> Blokada kodem.Wiele osób ma trudności z pisaniem na tabletach, ale z czasem staje się to łatwiejsze. Na iPadzie dostępna jest funkcja dyktowania mowy. Naciśnij przycisk Home dwa razy i po prostu dotknij małego mikrofonu, który widzisz. Wiele sposobów na poprawę umiejętności związanych z iPadem

Po zakończeniu mówienia jeszcze raz naciśnij ikonę, aby zobaczyć tekst.Połóż kres wiadomościom o połączeniu Wi-Fi.

Masz dość otrzymywania powiadomień za każdym razem, gdy wejdziesz do strefy Wi-Fi? W sekcji Wi-Fi w Ustawieniach dostępna jest opcja wyłączenia „Pytaj o dołączenie do sieci”. Nadal możesz ręcznie dołączyć do dowolnej sieci, iPad po prostu przestanie powiadamiać Cię za każdym razem, gdy ktoś znajdzie się w zasięgu.Korzystając z AirPrint, możesz drukować bezpośrednio z iPada, o ile masz zgodną drukarkę. AirPrint współpracuje z większością nowszych drukarek HP. Jeśli masz komputer Mac, możesz użyć aplikacji Printopia do drukowania na dowolnej drukarce Mac. Aby skorzystać z AirPrint, po prostu przejdź do menu udostępniania i wybierz drukowanie — to wszystko!Nie zapomnij o gestach wielozadaniowych. Należy pamiętać o trzech. Należą do nich przesunięcie czterema palcami (w lewo lub w prawo), aby płynnie przechodzić między używanymi aplikacjami, oraz przesunięcie czterema palcami, aby wrócić do ekranu głównego. Ułatwiają Ci one życie, więc skorzystaj z nich.Jeśli mieszkasz w Internecie, funkcja chmury będzie Twoim najlepszym przyjacielem. Możesz przechowywać swoje pliki na tym serwerze bez zajmowania zbyt dużo miejsca na iPadzie. Pamiętaj, aby przechowywać ważne dokumenty zarówno w chmurze, jak i na urządzeniu.Powinieneś obawiać się klikania linków na iPadzie, które mogą nie pochodzić z legalnych witryn. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest przytrzymanie linku przed kliknięciem. Dzięki temu dowiesz się, z jakiego faktycznego adresu URL pochodzi link.Możliwe jest synchronizowanie stron za pomocą iTunes, dzięki czemu dokumenty mogą być udostępniane na komputerach Mac lub PC. Można to zrobić szybko i sprawnie, aby zaoszczędzić czas. Sprawy są jeszcze prostsze, gdy możesz wysyłać pliki PDF z dowolnej lokalizacji online.Może to chwilę potrwać, ale kiedy już opanujesz iPada, dosłownie masz świat na wyciągnięcie ręki! Skorzystaj z powyższych informacji, aby rozpocząć opanowanie iPada. Niedługo zaczniesz przeglądać aplikacje i tworzyć dla siebie zupełnie nowe wirtualne wrażenia!