Jest wiele korzyści wynikających ze stosowania kosmetyków naturalnych i organicznych.

O jakości i bezpieczeństwie stosowania wszystkich produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych stanowią składniki, które są zawarte w danym produkcie. Z pewnością wiele osób zdaje sobie sprawę, których substancji należy unikać w kosmetykach, szczególnie jeśli mamy problemy ze skórą, alergię, egzemę lub atopowe zapalenie skóry. Najlepszym wyborem są dla nas oczywiście kosmetyki naturalne i organiczne, ale również ich skład należy uważnie przeczytać, ponieważ wielu producentów dodaje do składu niepotrzebne wypełniacze i substancje chemiczne. Zwróć uwagę na konserwanty, takie jak parabeny, ponieważ na dłuższą metę mogą być szkodliwe i powodować podrażnienia skóry. Siarczany mogą również powodować podrażnienia i stany zapalne, wysuszać skórę i włosy, a także naruszać ochronną warstwę lipidową skóry. Dodatkowo szampony bez siarczanów są polecane dla włosów farbowanych, ponieważ nie wypłukują tak szybko koloru.

Jakich składników unikać w produktach kosmetycznych

Jeśli masz alergie, wrażliwą skórę, skłonność do podrażnień czy inne problemy, powinieneś uważać na sztuczne barwniki i substancje zapachowe w kosmetykach.

Aby zmienić kolor mydeł, balsamów, żeli pod prysznic, kremów do twarzy, szamponów, produktów do stylizacji i nie tylko, producenci używają sztucznych barwników, które często są wytwarzane z różnych syntetycznych chemikaliów. Sztuczne barwniki są często wytwarzane ze smoły węglowej i czasami zawierają niebezpieczne metale, takie jak ołów. Kiedy twoja skóra styka się z toksynami, które pozostawiają na niej sztuczne kolory, istnieje zwiększone ryzyko wrażliwości i podrażnień. Na stronie https://www.natuo.pl kupisz tylko bezpieczne i naturalne produkty do pielęgnacji skóry i włosów. Ponadto takie kosmetyki mogą prowadzić do wystąpienia trądziku, ponieważ mogą blokować pory. Olej mineralny może zatykać pory, co może prowadzić do trądziku i zaskórników. Dermatolodzy twierdzą również, że kremy zawierające olej mineralny i parafinę mogą uszkodzić barierę skóry i zwiększyć utratę wody.