Naturalnie inteligentna i zabawna natura kotów sprawia, że ​​są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych.

Są bardzo zabawne i mogą chronić dom również przed drobnymi szkodnikami. Koty są często niedocenianymi bohaterami domu i uniemożliwiają wielu stworzeniom przedostanie się na teren.Jeśli chcesz dodać kota do swojej rodziny, najpierw udaj się do schroniska, aby zobaczyć, co jest dostępne. Schroniska zwykle mają wiele kotów, które potrzebują domu, a opłaty zazwyczaj obejmują ich szczepienia i sterylizację lub sterylizację. Kot dostaje nową szansę na życie, a populacja kotów pozostaje w ryzach z adopcją.Jeśli zauważysz, że kot uszkadza meble lub inne przedmioty, może się nudzić. Trzymaj pod ręką kilka bezpiecznych zabawek, którymi kot może się bawić. Drapaki mogą również zniechęcić kota do drapania mebli. Lub zbuduj mały domek dla kota z kartonu. Twój kot pokocha miejsce do ukrycia się, a karton może być również użyty do drapania!Utrzymuj kota w zdrowiu i nie wybredny, wprowadzając zróżnicowaną dietę. Zawsze kupuj kilka różnych marek żywności i obracaj je. W ten sposób Twój kot przyzwyczai się do próbowania i akceptowania nowych smaków. Jeśli jedna marka spożywcza wypadnie z biznesu, zawsze będziesz miał do zaoferowania wiele innych akceptowalnych opcji.Utrzymuj zdrową sierść kota, podając mu dodatek drożdży odżywczych. Drożdże odżywcze to niedrogi suplement, który można znaleźć w większości sklepów ze zdrową żywnością. Po prostu posyp trochę suchą karmę kota lub wymieszaj ją z mokrą karmą. Nie tylko uwielbiają smak, ale są pełne białka i witamin, dzięki którym będą wyglądać jak najlepiej!Weź udział w wystawach kotów, aby uzyskać wskazówki dotyczące swojego kota. Udział w wystawie kotów kosztuje tylko kilka dolarów. Dzięki tym wskazówkom właściwa pielęgnacja kota jest łatwa.

Ale kiedy uczestniczysz w jednym, widzisz sprzedawców sprzedających artykuły dla kotów i pokazujesz właścicielom zwierząt, którzy dają swoim kotom wszystko, co najlepsze.

Możesz uzyskać pomysły na najlepsze marki do karmienia Twojego kota, a także pomysły na pielęgnację i pielęgnację Twojego kota.Rozważ zaopatrzenie kota w drapak. Drapanie jest czymś, co kotom przychodzi niezwykle łatwo; jest to część ich natury. Nie zmuszaj kota do zabawy. Raczej zainteresuj go nim, spryskując go sprayem z kocimiętki lub zwisając sznurkiem z góry. Wkrótce zorientuje się, że jest tam z jakiegoś powodu!Rozważ wszystkie opcje, zanim pozwolisz swojemu kotu być kotem na zewnątrz. Wypuszczenie kota na zewnątrz znacznie zwiększa jego poziom ryzyka. Istnieje szansa, że ​​Twój kot może zarazić się pchłami lub czymś znacznie gorszym. Inne zwierzęta, samochody i ludzie mogą skrzywdzić Twojego kota. Jeśli uważasz, że Twój zwierzak musi wyjść na zewnątrz, pomyśl o ogrodzeniu tylnego patio metalową siatką lub jakimś rodzajem ciężkiego parawanu, aby utrzymać kota w środku, jednocześnie pozwalając mu przebywać na świeżym powietrzu.Ważne jest, aby nie karmić kota zbyt dużą ilością jedzenia ze stołu. Koty nie trawią ludzkiego pokarmu w taki sam sposób jak ty. Może również prowadzić do nadwagi u kota. Jeśli twój kot niesie ze sobą zbyt duży ciężar, będzie mu trudno wskoczyć na meble i poruszać się po nim.W porównaniu z psami koty mogą nie wydawać się najlepszymi łowcami, ale koty zwracają szczególną uwagę na mniejsze stworzenia. Koty są skutecznymi łowcami myszy, ale są też przebiegłe i dociekliwe. To sprawia, że ​​są fascynującymi zwierzakami. Dzięki tym umiejętnościom i godnym podziwu cechom łatwo zrozumieć, dlaczego koty są pożądanym dodatkiem do rodziny.