Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi depilacji laserowej, musisz o takiej procedurze dowiedzieć się jak najwięcej, aby zdecydować, czy jest to odpowiednia dla ciebie metoda na pozbycie się nadmiernego owłosienia.

Depilacja laserowa jest to zabieg bezpieczny i skuteczny, pozwalający na długotrwałe zredukowanie niechcianych włosków. Choć pomysł zastosowania lasera na skórze może wydawać się dziwny, zabieg taki jest niezwykle bezpieczny i bezbolesny. Przeprowadzają go wyłącznie wykwalifikowani specjaliści, którzy wcześniej ocenią twoją skórę, aby upewnić się, że jest to odpowiednia opcja depilacji dla pacjenta. Taka metoda, regularnie powtarzana, pomoże ci uzyskać gładką, pozbawioną włosków skórę na długi czas. Depilacja laserowa działa poprzez celowanie w pigment w mieszkach włosowych, a następnie niszczenie korzenia włosa, bez uszkadzania otaczającej skóry lub tkanki. Zabijając mieszek włosowy, włosy w tym obszarze nie mogą już rosnąć, co zapobiega ich przyszłemu wzrostowi i konieczności codziennego golenia. Potrzeba kilku zabiegów, aby pozbyć się wszystkich niechcianych włosów, ponieważ włosy mają cykl wzrostu z trzema różnymi etapami. Depilacji laserowej możesz się poddać w dobrych salonach kosmetycznych

Depilacja laserowa zatrzymuje odrastanie włosów, a ponieważ różne włosy będą na różnych etapach wzrostu, potrzeba kilku zabiegów laserowych, aby je wszystkie usunąć.

Liczba potrzebnych sesji różni się w zależności od osoby, ale zazwyczaj większość osób wymaga od 3 do 6 serii zabiegów przeprowadzanych w odstępach czasu. Przed zabiegiem należy unikać słońca, peelingów, a nawet niektórych preparatów pielęgnacyjnych i witamin. Jeśli masz opaleniznę lub oparzenia słoneczne, nie będziesz mogła poddać się depilacji laserowej przez co najmniej miesiąc. Dzieje się tak, ponieważ twoja skóra będzie bardziej wrażliwa i podatna na oparzenia, przebarwienia, a nawet powstawanie blizn po kontakcie z laserem. Na stronie https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-krakow/ znajdziesz salony, w których wykonywana jest taka depilacja. Należy unikać słońca przez co najmniej tydzień przed zabiegiem i co najmniej kilka dni po zabiegu. Na kilka tygodni przed depilacją laserową należy zaprzestać wyrywania włosków za pomocą wosku, pasty cukrowej czy pęsety, ale można je golić, ponieważ skóra powinna być gładka i bez owłosienia podczas takiej metody depilacji.