Zmiany skórne na naszym ciele to w zasadzie normalna rzecz.

Każdy z nas ma takie problemy i nie ma w tym nic dziwnego. Warto wiedzieć, że czasami są one zagrożeniem dla naszego życia. Aby dowiedzieć się czy ta zmiana jest groźna trzeba wybrać się do lekarza. Lekarz wszystko zbada i być może zleci usunięcie takiej zmiany. Jeśli chodzi o usuwanie to jest co najmniej kilka metod zaczynając od specjalnych środków do smarowania dostępnych w aptekach, a kończąc na kriochirurgii. Zapewne nie wszyscy wiedzą co to jest.

Prosty i skuteczny zabieg

Jak się okazuje nie ma w tym nic skomplikowanego, bo taki zabieg polega tylko i wyłącznie na zamrożeniu miejsca, w którym znajduje się dana zmiana skórna. Być może brzmi to trochę strasznie, jednak taki zabieg jest w zasadzie bezbolesny, a jedyny ból jaki możemy odczuć to ten przy odmrażaniu. Jest to zupełnie normalne. Przy samym zamrażaniu jedyne co możemy odczuć to tylko delikatne pieczenie i swędzenie, jednak nie zawsze występuje. Wspomniany zabieg można z powodzeniem zastosować u wszystkich i nie ma żadnych przeciwwskazań.

Kriochirurgia – kiedy?

Kiedy warto zdecydować się na ten zabieg? Jeśli mamy na skórze takie zmiany jak: różnego rodzaju brodawki, włókniaki, naczyniaki jamiste, leukoplakia błony śluzowej jamy ustnej, leukoplakia błony śluzowej narządów płciowych, bliznowce i blizny przerosłe (niektóre przypadki), nagniotki (wybrane przypadki) czy stany przednowotworowe skóry, w tym rogowacenie posłoneczne. Jeśli chcemy wykonać taki zabieg w sprawdzonym miejscu i na najwyższym poziomie warto wybrać się do tej kliniki w Łodzi: kriochirurgia łódź, a na pewno będziemy w pełni zadowoleni z efektów. W wielu przypadkach niezbędne jest powtórzenie takiego zamrażania kilka razy, gdyż jednorazowo nie zawsze pozbędziemy się naszej zmiany skórnej. Nie ma jednak reguły, bo każdy z nas posiada inne uwarunkowania genetyczne.