Niezależnie od tego, czy szukasz najlepszych ulegających biodegradacji worków na śmieci do zbierania organicznych substancji, do recyklingu i segregacji odpadów czy do dowolnego innego celu, konieczne jest wybranie odpowiednich do tego celu worków na śmieci.

Kupując worki na odpady segregowane ułatwiasz recykling

Worki na śmieci biodegradowalne zawierają materiały, które rozkładają się z naturalnie występujących mikroorganizmów, takich jak algi, grzyby i bakterie. W przypadku toreb biodegradowalnych nie ma ram czasowych związanych z tym procesem. Worki na śmieci kompostowalne zawierają materiały, które rozkładają się w tym samym tempie, co inne organiczne materiały kompostowalne. Kiedy te worki się rozkładają, nie pozostawiają nic poza wodą, CO2, biomasą i substancjami nieorganicznymi niezbędnymi do procesu kompostowania. W sprzedaży znajdziemy również worki ulegające degradacji przez oksydację, mogą one ulegać fotodegradacji, czyli rozkładowi na słońcu, lub konwersji pod wpływem wilgoci.

W sprzedaży znajdziemy szeroki wybór worków na odpady

Aby osiągnąć wyjątkowo wysoki standard, worek na śmieci kompostowalny musi zostać rozłożony w co najmniej 90% w ciągu 180 dni.

Możemy również zakupić różnego rodzaju worki na odpady segregowane, co z pewnością już na samym początku ułatwi nam recykling śmieci, które wyrzucamy każdego dnia w domu czy biurze. Z drugiej strony, jeśli masz do czynienia z odpadami biurowymi lub toaletowymi, najlepiej wybrać lżejszy worek na śmieci o cieńszym przekroju. Nie ma sensu używać mocnego, odpornego na rozerwanie worka na śmieci na odpady papierowe, ale zbyt często zapominamy o uwzględnieniu tego drobnego szczegółu.

W sprzedaży bez problemu znajdziemy worki na odpady segregowane w różnych kolorach. Ułatwi nam to wyrzucanie śmieci do odpowiednich koszy, jeśli nasze odpady przeznaczamy do recyklingu. Warto rozdzielać nasze śmieci już na wstępie, ponieważ w ten sposób przyczyniamy się do zachowania czystości środowiska i zapobiegamy marnowaniu materiałów, które można odzyskać i ponownie użyć.