Przy dzisiejszej intensywnej koncentracji na ekologicznych celach budownictwa, jakimi są zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna, właściwe użycie izolacji budynku jest ważniejsze niż kiedykolwiek.
Styropian ma wiele różnorodnych zastosowań
Jednym z wielu zastosowań styropianu jest bardzo skuteczna izolacja obiektów komercyjnych i mieszkalnych, można za jego pomocą wykonać ocieplenia dachów, fundamentów, podłóg, sufitów i ścian. Styropian to izolacja o zamkniętych komórkach, która jest wytwarzana przez spienianie polistyrenu. Spieniony polistyren jest produkowany w postaci bloków, które są następnie przetwarzane na szereg zastosowań. Styropian może być stosowany w izolacji ścian i w profilach architektonicznych, formach pustych, opakowaniach ochronnych, chłodniach, urządzeniach chłodniczych i w wielu innych zastosowaniach.
Płyty ze styropianu są idealne do szeregu zastosowań, jak izolacja ścian i sufitów, chłodnych pomieszczeń i chłodni, pod płytami betonowymi na parkingach czy w garażach, a nawet do modelowania architektonicznego lub tworzenia modeli hobbystycznych.
Styropian bardzo łatwo można ciąć na odpowiednie wymiary, a jego instalacja jest dosyć prosta. Styropian nie sprzyja rozwojowi pleśni ani grzybów, jest odporny na wilgoć, w pełni nadaje się do recyklingu, ma również doskonałą wydajność termiczną. Może być umieszczony poniżej poziomu gruntu w celu uszczelnienia, jak również w systemach dachowych, w których izolacja jest umieszczona na membranie dachowej
Zastosowanie izolacji ze styropianu w budynkach komercyjnych i mieszkalnych zapewnia dużą elastyczność, kompatybilność i efektywność cieplną we wszystkich obszarach przegrody zewnętrznej budynku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dociepleniach budynków styropianem odwiedź naszą stronę. Wybór między poszczególnymi rodzajami izolacji będzie zależał od konkretnego zastosowania, a wybór odpowiedniego typu ma kluczowe znaczenie dla właściwej wydajności izolacji w budynku.