Wiadomo nie od dziś, że Panna Młoda jest najważniejszą osobą w czasie ceremonii ślubnej oraz zabawy weselnej.

Równie istotną rolę odgrywa druhna stanowiąca najbliższą pomoc młodej mężatki. Zwykle rolę taką odgrywa kuzynka, siostra albo bliska przyjaciółka. Posiada ona bardzo odpowiedzialne zadanie polegające na dbaniu o wiele różnych spraw i byciu do dyspozycji Panny Młodej przez cały okres ślubu i zabawy weselnej. W związku ze swoją funkcją, druhna musi wyglądać atrakcyjnie i elegancko na ślubie. Bardzo istotnym elementem podkreślającym ważną funkcję druhny jest jej suknia. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich kreacji.

Co warto wiedzieć o sukniach dla druhen?

Suknie dla druhen – podstawowe, przydatne informacje

Z racji tego, że Panna Młoda jest najważniejszą kobietą na ślubie oraz weselu, druhna nie ma możliwości ubrania sukni w wyróżniającym się, neutralnym kolorze białym, który pasuje do wielu stylizacji. Ta barwa jest zarezerwowana dla młodej mężatki. Należy jednak zadbać o właściwe skomponowanie i zapewnienie spójności sukni druhny z suknią Panny Młodej. Wielu specjalistów zajmujących się modą ślubną, zaleca zakładanie sukien w pastelowych kolorach o jasnych odcieniach. Kreacje te nie przyćmiewają Panny Młodej i jednocześnie podkreślają ważną rolę druhny.

Warto pamiętać, że suknia dla druhny to kreacja, która powinna nie tylko prezentować się atrakcyjnie. Musi być również trwała oraz wykonana z materiałów gwarantujących wysoki poziom komfortu przez całą zabawę weselną. Suknie takie nie mogą krępować ruchów ani powodować dyskomfortu. Na szczęście na rynku działają specjalne firmy, które zajmują się szyciem takich sukien na miarę oraz zgodnie z wszelkimi sugestiami i wymaganiami druhny. Dzięki temu otrzymuje ona suknię, która spełnia wszystkie istotne wymogi.

Oczywiście sukienki dla druhen spełniające powyższe wymagania, można bez większego problemu znaleźć w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Najrozsądniejszą opcją jest jednak wybranie oferty dobrego salonu zajmującego się projektowaniem różnych kolekcji sukien i dopasowywaniem ich do indywidualnych wymagań klientek.