Jeśli twój samochód ma skórzane fotele lub skórę na desce rozdzielczej, musisz czyścić i pielęgnować te powierzchnie inaczej niż tkaniny i tworzywa sztuczne.

Skóra wymaga więcej uwagi, aby kolor był żywy, a wykończenie miękkie. Aby zrozumieć, jak właściwie dbać o skórę, musisz wiedzieć, z jakim typem masz do czynienia. Istnieją trzy główne typy skór, a mianowicie anilinowe, półanilinowe i pigmentowane. Anilina jest niepowlekana i nie odpycha wody. Natomiast skóra półanilinowa i pigmentowana jest powlekana, dzięki czemu jest bardziej wytrzymała. Prawie wszystkie nowoczesne samochody są pokryte we wnętrzach skórą i posiadają skórzaną tapicerkę foteli.

Wiele samochodów posiada skórzaną tapicerkę foteli

Czyszczenie i pielęgnacja skórzanej tapicerki

Czyszczenie skóry jest stosunkowo proste, ważne jest jednak użycie specjalnego środka do czyszczenia skóry, a nie zwykłych produktów czyszczących, aby upewnić się, że nie narażasz skóry na działanie silnych chemikaliów. Możemy wybrać preparat w formie pianki, i rozprowadzić go za pomocą ręcznika z mikrofibry lub szczotki do skór, do dokładnego wyczyszczenia rogów i szwów. Taki preparat bardzo dobrze sprawdza się przy usuwaniu wszelkich plam, olejów i zabrudzeń.

Jeśli chodzi o ochronę i konserwację skóry, masz do wyboru dwa produkty, a mianowicie odżywkę i uszczelniacz. Większość osób używa tylko odżywki do skór, jednak generalnie uszczelniacze są najbardziej odpowiednią opcją. Ponieważ nowoczesne samochody mają powlekaną skórę, nakładanie odżywki tak naprawdę nic nie robi, ponieważ nie może przeniknąć przez powłokę, więc zostanie po prostu wytarta z powierzchni. Możesz sprawdzić, czy jest powłoka, nakładając na powierzchnię kilka kropel wody. Jeśli wsiąknie, oznacza to, że skóra nie jest powlekana i należy użyć odżywki.

Na stronie znajdziesz najlepsze produkty do pielęgnacji tapicerek skórzanych https://detailingstore.pl/47-tapicerka-skorzana. Najlepszym produktem w większości sytuacji jest uszczelniacz. Działa na powlekanej skórze, a także na odżywce, jeśli jej potrzebujesz, aby chronić ją przed promieniami UV, brudem, potem, tarciem i plamami. Dzięki temu skóra wygląda jak nowa przez długi czas, produkt utrzymuje się przez kilka miesięcy, bardzo łatwo się aplikuje i pozostawia naturalnie wyglądające wykończenie.