Kupując materace do kołyski oraz do łóżeczka dla niemowląt i małych dzieci, kwestie bezpieczeństwa, takie jak ognioodporność, powłoka antybakteryjna i zapobiegająca rozwojowi grzybów oraz pleśni powinny być najwyższym priorytetem.

Ze względów zdrowotnych coraz więcej rodziców wybiera również materace dla dziecka wykonane z materiałów takich jak wysokiej jakości pianka, lateks czy kokos. Również poszewka materaca jest ważna, powinna być ona wytrzymała i odporna na wilgoć, jak włókno bambusowe. Możemy wybierać wśród materacy płaskich lub wyprofilowanych w różnych rozmiarach, aby dobrać je do łóżeczka malucha.

Na co zwrócić uwagę kupując materac do łóżeczka dla dziecka?

Trwałe i hipoalergiczne materace Hevea dla dzieci

Materace dla niemowląt i małych dzieci znajdziemy zazwyczaj w dwóch rozmiarach, a mianowicie 120 x 60 centymetrów i 140 x 70 centymetrów, pasują one do standardowych łóżeczek dziecięcych, dlatego bardzo łatwo jest dobrać materac do wielkości zakupionego mebla. Niezależnie od tego, czy wybierasz wysokiej klasy materac dla dziecka Hevea, czy nieco tańszy model, rozważ materac do łóżeczka z dwoma różnymi poziomami podparcia dla maksymalnej wygody. Niezależnie od tego, czy mierzysz łóżeczko czy kołyskę, obowiązują te same środki bezpieczeństwa, czyli między materacem a łóżkiem nie powinien mieścić się więcej niż jeden palec dorosłej osoby. Określając rozmiar materaca, należy najpierw zmierzyć wewnętrzną długość i szerokość łóżeczka, gondoli lub kołyski.

Następnie zmierz wysokość, aby wybrać grubość materaca odpowiednią dla twojego dziecka. W zależności od konstrukcji mebla możesz zdecydować, czy chcesz mieć kwadratowe, czy lekko zaokrąglone rogi materaca. Pamiętaj, że kwadratowe rogi to najlepszy sposób na zapewnienie ciasnego dopasowania większości mebli dziecięcych. Nakładki i pokrowce na materacu dziecięcym Hevea chronią materac, poprawiają komfort i podparcie pleców oraz pomagają dziecku lepiej wyspać się w nocy. Często przynoszą ulgę w alergiach, ponieważ są wykonane z hipoalergicznych materiałów, które w naturalny sposób są odporne na roztocza i bakterie.

Wybierając materace Hevea dla dzieci do łóżeczka musisz dokładnie zmierzyć rozmiar mebla, ponieważ nie może być on zbyt mały, ani zbyt duży. Ten producent oferuje materace w dwóch rozmiarach i z materiałów hipoalergicznych.