Komin to bardzo ważny element każdego budynku, ponieważ odpowiada on za skuteczne odprowadzanie dymu oraz pozostałych szkodliwych substancji powstających w wyniku spalania opału.

Dzięki kominowi nie trafiają one do wnętrza budynku i nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa zdrowia i życia osób, które przebywają w danej budowli. Aby komin optymalnie spełniał postawione przed nim zadania, warto wykorzystać w nim stosowny system kominowy gwarantujący dużą trwałość i optymalną szczelność całej konstrukcji kominowej. Dobrą wiadomością jest fakt, że na rynku dostępnych jest sporo uniwersalnych systemów kominowych wykonanych z metalu lub materiałów ceramicznych.

Funkcjonalne kominy z uniwersalnymi systemami

Nowoczesne systemy kominowe ze stali i ceramiki

Na terenie naszego kraju dostępnych jest sporo systemów kominowych o uniwersalnym charakterze. Są to rozwiązania, których konstrukcja bazuje na materiałach stalowych oraz ceramicznych. W przypadku systemów stalowych, znajdują one zwykle zastosowanie w przypadku odprowadzania mokrych spalin zgodnie z wymogami i normami obowiązującymi w Polsce oraz całej Europie. Nadają się one do użytkowania z piecami spalającymi olej opałowy oraz gaz, posiadającymi zamknięte komory spalania. Charakteryzują się dużą szczelnością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz na szkodliwe działanie wysokich temperatur do 200 stopni Celsjusza i kwasów.

Bardzo powszechnym wyborem wśród firm, spółdzielni mieszkaniowych oraz użytkowników prywatnych są specjalne izolowane systemy kominowe wykonane z materiałów ceramicznych. Zostały one przystosowane do współpracy z kotłami na paliwa stałe oraz z kominkami tradycyjnymi czy też posiadającymi płaszcz wodny. Przy pomocy takich systemów można odprowadzać suche i mokre spaliny w sposób zgodny z nawet bardzo rygorystycznymi standardami. Wysokiej jakości systemy z ceramiki są odporne na uszkodzenia oraz oferują szczelność na wysokim poziomie.

Porządny i nowoczesny komin można uzyskać dzięki korzystaniu z ofert profesjonalnych dostawców systemów kominowych. Na szczęście w Internecie możliwe jest znalezienie stron internetowych wielu producentów i dostawców wydajnych, trwałych oraz bezpiecznych systemów kominowych bazujących na materiałach najwyższej jakości.